دانلود کتاب عقل کل(بینهایت ادراک) اثر علامه زمخشری


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۳۱ مرداد ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
11 مگابایت
تعداد صفحات
71 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
118 بازدید
۱۷,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

کتاب عقل کل(بینهایت ادراک) اثر علامه زمخشری اثری شاخص در زمینه فلسفه و کلام اسلامی است. این کتاب مشهور به‌عنوان راهنمای جامعی برای شناخت ابعاد مختلف حکمت و معرفت بر اساس آموزه های اسلامی است.

دانلود کتاب عقل کل(بینهایت ادراک) اثر علامه زمخشری

عقل کل بینهایت ادراک:

کتاب عقل کل، مفهوم مرکزی حکمت الهی را بررسی می‌کند و ویژگی‌های خدا و چگونگی تجلی آنها در جهان را روشن می‌کند. زمخشری به بررسی نقش خرد در خلقت می‌پردازد و هدف و طرح هر پدیده طبیعی را مورد بحث قرار می‌دهد.

محمود بن عمر زمخشری خوارزمی با کنیه ابوالقاسم، لقب‌گرفته و شهرت‌یافته به جارالله زمخشری (۱۷ مارس ۱۰۷۵ – ۱۲ ژوئن ۱۱۴۴م) مفسر و زبان‌شناس برجسته، ادیب و خطیب عربی فرارودی ایرانی بود که بر علوم گوناگون روزگار دانا بود و مؤلفی پراثر شمرده می‌شود. زمخشری برای علم‌آموزی بسیار سفر می‌کرد و در سفرش به بخارا، از مرکبش برافتاد و پایش شکست، مجبور شد آن را قطع کند و پایی چوبین جایگزینش کند. در پیرسالی از راه بغداد به حج رفت.

بینهایت ادراک:

این کتاب خوانندگان را به تأمل در ابعاد مختلف خرد دعوت می‌کند و آنها را تشویق می‌کند که در همه زمینه‌های زندگی به‌دنبال حکمت باشند. شاهکار زمخشری به‌عنوان یک راهنمای جاودانه عمل می‌کند و افراد با هر پیشینه‌ای را الهام می‌بخشد تا سفری مادام العمر به سوی خرد، دانش و رشد شخصی را آغاز کنند.

در خاتمه، کتاب کل حکمت اثر علامه زمخشری یک اثر ادبی عمیق است که ماهیت چندوجهی حکمت را از دریچه تعالیم اسلامی بررسی می‌کند. بینش کتاب در مورد جنبه‌های مختلف حکمت، از جمله صفات الهی، کسب دانش، هدایت اخلاقی، حکومت‌داری و رشد شخصی، آن را به منبعی ارزشمند برای افرادی که به دنبال غنی‌سازی معنوی و فکری هستند، تبدیل کرده است.

فهرست مطالب کتاب:

  • در بیان عمل بسط عزیزی و طریق استخراج ملائکه و اعوان و قسم و غریمه و اسماء االله و شرط و دعوت و قرآئت و طریق تصرف بر نهج برآمد مراد بدانکه طریق عمل بسط عددی و حرفی…
  • در طلسمات کواکب سبعه سیاره
  • طلسم اول بجهت شمس که اول روز یکشنبه وقتیکه شمس در برج اسد باشد
  • طلسمی جهت تسخیر طیور و حیوانات و برج عطارد…
  • چند طلسم جهت حاجات
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: