دانلود کتاب على مرفأ الأيام اثر احلام مستغانمی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۰ مهر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
1 مگابایت
تعداد صفحات
20 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
107 بازدید
رایگان

کتاب على مرفأ الأيام (بندر روزها) نوشته احلام مستقانمی است که در این کتاب رویاها پراکنده می‌شوند، وهم‌ها غالب می‌شوند و دردها زیاد می‌شود؛ در آن بندر خاطراتی است که با امواج دریا سفر می‌کردند، میان اقیانوس‌ها سرگردان بودند، با این و آن برخورد می‌کردند، تا دلتنگی آنها را به دریا بازگرداند. بندر و حسرت آنها را به سفری جدید می‌برد.

این  کتاب به زبان عربی می باشد

دانلود کتاب على مرفأ الأيام اثر احلام مستغانمی

معرفی احلام مستغانمی:

احلام مستغانمی (به عربی: أحلام مستغانمي) زادهٔ قسنطینة، نویسندهٔ برجسته الجزایری و دختر رهبر انقلابی الجزایر، محمد الشریف مستغانمی (۱۹۱۸ تا ۱۹۹۲) است و نخستین زن نویسندهٔ کتاب‌های عربی زبان است که نوشته‌های او به انگلیسی ترجمه شده‌است.

(آسیه جبار داستان‌نویس سرشناس به زبان فرانسوی کتاب می‌نوشت) نام دو سه‌گانهٔ نخست مستغانمی که به انگلیسی ترجمه شدند عبارت است از: Memory in the Flesh (ذاکرة الجسد، ۱۹۹۳) و Chaos of the Senses (فوضی الحواس، ۱۹۹۷) این نوشته بازتابندهٔ چهرهٔ کشمکش‌ها و سختی‌های الجزایر در راه پیروزی بر استعمار و رسیدن به دوران پسااستعماری بود.

این  کتاب به زبان عربی می باشد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از یورونیوز-احلام مستغانمی، نویسنده برجسته الجزایری را می‌توان نخستین نویسنده زن عرب‌زبان به شمار آورد که کتاب‌های او به زبان انگلیسی ترجمه شده‌اند و بیش از یک میلیون نسخه در سراسر جامعه عربی به فروش رفته‌اند.

او پس از گذشت 5 سال از انتشار آخرین رمان خود «سیاه برازنده توست» رمان جدیدی را با عنوان «دلپذیر چون فراق» در 250 صفحه، از سوی انتشارات هاشیت-انطوان در بیروت منتشر کرده تا ادبیات عرب‌ را بار دیگر بر سر زبان‌ها بیفکند.

کتاب على مرفأ الأيام:

مستغانمی در جدیدترین اثر خود بنام على مرفأ الأيام با سفر به اعماق درون انسان و تناقضات آن، به کشف دنیای پرشور عشق و عواطف انسانی و عیوب سرنوشت‌های پنهانی پرداخته و با طرح موضوعاتی از قبیل عشق، کینه، نفرت، درد، فراق و دیدار، مصائب کشورهای عربی را از خلال آن بازگو کرده است.

نویسنده الجزایری در رمان «على مرفأ الأيام» با گذری به رمان‌های پیشین خود از درون خود می‌نویسد و از طریق روایت قصه مردی که بی‌قرار و بیمار از عشق است و اعتماد خود را به عشق از دست داده و به بی‌تفاوتی رسیده در نقش قهرمان وارد مکالمه می‌شود. مستغانمی درباره این رمان نوشته است «این کتاب نوعی حدیث نفس است و معتقدام همه خوانندگانی که به نوعی شبیه من هستند خودشان را در این کتاب پیدا خواهند کرد.»

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: