دانلود کتاب الفبای شیعه و سری از اسرار آل محمد


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۰ مهر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
6 مگابایت
تعداد صفحات
188 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
104 بازدید
۱۷,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

کتاب الفبای شیعه و سری از اسرار آل محمد اولین کتاب شیعه در زمان امیر المؤمنین علیه السّلام بوده که امام صادق(ع) درباره فضیلت این کتاب فرمودند:
هر کدام از شیعیان و محبین ما که کتاب سُلیم بن قیس هلالی را نداشته باشد چیزی از امر ولایت ما در نزد او نیست و اطلاعی از اسباب و علوم ما اهل بیت ندارد زیرا این کتاب الفبای شیعه و سری از اسرار آل محمد(ص) است. موضوع کتاب درباره فضائل اهل بیت از زبان پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و حوادث بعد از آن حضرت به نقل از شاهدان عینی مثل ماجرای سقیفه از زبان سلمان فارسی و افتخارات و امتیازات علی علیه السّلام و حوادث دوران خلافت آن حضرت و بسیاری از مباحث عقیدتی و تاریخی می‌باشد.

دانلود کتاب الفبای شیعه و سری از اسرار آل محمد

معرفی اجمالی کتاب الفبای شیعه و سری از اسرار آل محمد:

کتاب حاضر ترجمه کتاب معروف سلیم بن قیس هلالی کوفی است. این کتاب اولین کتاب شیعه به شمار می‌رود. و در عظمت و شان این کتاب همین بس که تمام روایات آن از قول رسول خدا و امیر المومنین و فرزندان و یاران خاص ایشان نقل شده و مورد تایید ائمه اطهار بوده و امام صادق این کتاب سلیم بن قیس را ” الفبای شیعه و سری از اسرار آل محمد ” نامید.

بخش اول: مروری بر زندگی سلیم
بخش دوم: تحقیقی پیرامون کتاب سلیم ابن قیس
بخش سوم: متن کتاب سلیم ابن قیس

امام سجّاد علیه السّلام نیز می‌فرماید: سلیم راست گفته است، خدا او را رحمت کند همه این احادیث از ماست و از آنها خبر داریم و چندین حدیث دیگر که همگی در تأیید وثاقت کتاب و سلیم بن قیس وارد شده است. سلیم این کتاب را در طول شصت سال از عمرش به رشته تحریر در آورده است.

زندگینامه سلیم بن قیس هلالی کوفی:

مولّف از خواصّ اصحاب امام علی علیه السّلام و امام حسن و حسین علیهما السّلام و امام زین العابدین علیه السّلام بوده است. او دو سال قبل از هجرت به دنیا آمده بود و در هنگام رحلت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم دوازده سال داشته است.

او در پیشگاه معصومین علیهم السّلام مورد وثوق بوده و از علوم سرشار آنها بهره مند شده و از قدمای علمای پیرو اهل بیت و بزرگان اصحاب ائمه علیهم السّلام محسوب می‌شود و نزد آنان محبوبیّت خاصی داشته است و از ائمه علیهم السلام روایات زیادی نقل کرده است.

او در همه اتفاقات و حوادث در کنار حضرت علی علیه السّلام بوده و عضو گروه شرطه الخمیس بوده، و در زمان حجاج یوسف در سال ۷۶ هجری قمری درگذشت. شهرت سلیم به خاطر این کتاب که با نام‌های، اصل سلیم، کتاب سلیم و ترجمه آن، اسرار آل محمد، ذکر شده می‌باشد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: