دانلود کتاب درامدی بر آیین تصوف اثر تیتوس بورکهارت


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۵ شهریور ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
2 مگابایت
تعداد صفحات
180 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
112 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

 

این کتاب درامدی بر آیین تصوف است. ولی لازم می‌آید که قبل از هر چیزی شیوه و دیدگاهی که با آن، موضوعمان مورد بررسی قرار گرفته، معرفی گردد. این شیوه و دیدگاه، یک روش صرفا پژوهشی نیست، ولی گاهی هم برای نتیجه گیریهای آئینی موجود در این کتاب از جاذبه‌ها و دلبستگی‌های علمی بهره گرفته شده است؛ مهمترین هدف این کتاب کمک به تلاش‌های آن کسانی است که در جهان امروز به دنبال درک حقایق ابدی و کلی هستند که در هر آئین قدسی بیان و اظهار شده است.

دانلود کتاب درامدی بر آیین تصوف اثر تیتوس بورکهارت

کتاب درامدی بر آیین تصوف :

قبل از هر چیزی این نکته گفتنی است که دانش آکادمیک در این زمینه کاملا در درجه دوم اهمیت فرار می گیرد و برای فهم و درک محتوای فکری آئین‌های شرقی، نمی‌تواند کمک مستفیمی ارائه دهد روش علمی در واقع اشیاء را ضرورتا از بیرون مورد بررسی قرار میدهد و لذا جنبه‌های کاملا تاریخی و همبسته آنها را مدنظر دارد و هیچ نوع…

واژگان تصوف، مصدر لازم ثلاثی مزید از باب تفعل، در لغت به معنای صوفی شدن است. یکی از موارد کاربرد باب تفعل در عربی، بیان دارا شدن چیزی یا صفتی است، مثل تأهل (دارای اهل شدن) و تألم دارای الم شدن.

صوفیه:

تصوف روش صحابه و تابعین و سلف امت نیز بوده، اما از قرن دوم به بعد، با رواج دنیاپرستی در میان مسمانان ، کسانی که بر خلاف آنان به عبادت روی آوردند، صوفی نام گرفتند. به گفته ابن تیمیّه (متوفی ۷۲۸) لفظ صوفیه تا پایان قرن سوم رواج نداشته است. وی در عین حال اشاره می‌کند که کاربرد این واژه را به برخی از بزرگان قرون دوم و سوم نسبت داده اند.

یکی از مهم‌ترین و ریشه‌دارترین عقاید صوفیان، عقیده وحدت وجود است که بیش‌تر پیروان این مسلک بدان معتقداند و تنها اندکی مخالف آن بوده‌اند. از لوازم این اعتقاد، نفی عالم خلق، نفی بهشت و دوزخ و بیهوده بودن دعوت پیامبران است.

البتّه صوفیه اعتقادات باطل دیگری نیز دارند؛ چنان که فرقه‌های مختلفی می‌باشند و هر فرقه عقاید باطل خاص خود را دارد، از قبیل اعتقاد به برداشته شدن تکلیف و اباحه ترک واجب و ارتکاب حرام و اباحه استفاده از آلات لهو ، رقص و غنا در مجالس خود.

مراد از وحدت وجود، یکی بودن وجود در عالم هستی است که عبارت است از وجود حق تعالی و سایر موجودات نمودی از وجود اویند، مانند دریا و امواج . امواج نمودی از دریایند و وجودی مستقل ندارند و در حقیقت چیزی جز دریا وجود ندارد….

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: