دانلود کتاب اشارات ایمانیه نوشته‌ی محمدتقی آقا نجفی اصفهانی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۰ مهر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
26 مگابایت
تعداد صفحات
522 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
109 بازدید
۱۷,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

 

 

کتاب اشارات ایمانیه كه به دو زبان فارسي و عربي و در قالب نظم و نثر نگاشته شده، حاوي 99 «اشاره» و يك «نور» است. در هريك از فصل‌هاي صدگانه، به مباحثي عرفاني چون: توحيد، ولايت، كيفيت سير و سلوك، شرايط سالك، بايدها و نبايدهاي طريق عرفان و… پرداخته شده و نيز تعدادي از اين اشارت به بيان مكاشفات و مشهودات عرفاني نگارنده (شيخ محمدتقي‌آقا، نجفي اصفهاني) اختصاص يافته است. برای دانلود کتاب اشارات ایمانیه بصورت پی دی اف فارسی ادامه مطلب را دنبال کنید

دانلود کتاب اشارات ایمانیه نوشته‌ی محمدتقی آقا نجفی اصفهانی

کتاب اشارات ایمانیه :

اشارات ایمانیه، اثر آیت‌الله شیخ محمدتقی آقا نجفی اصفهانی (1262-1332ق)، کتابی است عرفانی در بیان مراحل سلوک که با تصحیح و تحقیق مهدی رضوی به چاپ رسیده است. چنان‌که مؤلف خود اظهار می‌دارد، اثر حاضر چکیده‌ای است از قریب به یک‌صدوسی کتاب عرفانی که وی با تتبع و سیر در آن آثار، مطالب مورد علاقه را انتخاب و با افزودن معارف فراوان دیگری به آنها کتاب حاضر را به رشته تحریر درآورده است.

بخش قابل توجهی از کتاب، به اشعار عرفانی مؤلف اختصاص یافته که در قالب‌هایی چون قصیده، مثنوی و رباعی، عرضه شده است. تمامی اشعار کتاب، از منشآت مؤلف است، مگر در موارد نادری که خود با عباراتی همچون «قال الهاتف» و «قال العارف» و… خوانندگان را به انشاد بودن و نه انشاء بودن آنها، اشعار داده است.

محمدتقی آقا نجفی اصفهانی:

آقا نجفی اصفهانی یا محمدتقی رازی نجفی مسجد شاهیان اصفهانی[۱] (زاده: ۲۵ فروردین ۱۲۲۵، اصفهان – درگذشت: ۱۳ تیر ۱۲۹۳، اصفهان) از علمای معاصر شیعه بود که فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه‌های سیاسی و اجتماعی نیز داشت.

او را به عنوان «جامع علوم معقول و منقول» شناخته و به قدرت حافظه، حضور ذهن، نکته گویی، سخاوت و شجاعت ستوده اند. مهم‌ترین فعالیتهای اجتماعی آقانجفی عبارتند از: مقابله با انحرافات فرهنگی، مقابله با جریان بهائیت، مقابله با ترویج مسیحیت، ترویج خودکفایی ملّی در واقعه تحریم تنباکو، استقلال و تمامیت ارضی، استبداد و استعمار ستیزی، اندیشه اتحاد اسلامی، اعتقاد به یگانگی دیانت و سیاست و تثبیت مشروطیت در اصفهان.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: