دانلود کتاب گردش زمان اثر ایساک آسیموف


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۳۱ شهریور ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
2 مگابایت
تعداد صفحات
168 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
117 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

 

“کتاب گردش زمان” نوشته آیزاک آسیموف کاوشی قابل تامل در مورد مفهوم سفر در زمان و پیامدهای آن بر سرنوشت بشریت است. آسیموف، نویسنده پرکار داستان‌های علمی تخیلی، تئوری‌های علمی را با داستان سرایی تخیلی در هم می‌آمیزد تا تجربه‌ای منحصر به فرد و فریبنده برای خوانندگانش ایجاد کند. آسیموف در این شاهکار داستانی، به اصول علمی پشت سفر در زمان می‌پردازد و مبنایی برای سناریوهای تخیلی پس از آن فراهم می‌کند. درک عمیق آسیموف از فیزیک در سراسر کتاب مشهود است زیرا او به‌طور یکپارچه نظریه‌های علمی را در روایت خود می‌گنجاند.

دانلود کتاب گردش زمان اثر ایساک آسیموف

کتاب گردش زمان:

این کتاب به سه بخش تقسیم شده است که هر بخش به جنبه‌ای متفاوت از سفر در زمان می‌پردازد. در بخش اول، آسیموف ایده تغییر تاریخ را از طریق سفر در زمان بررسی می‌کند. او سوالاتی را در مورد پیامدهای تغییر گذشته مطرح می‌کند و مفهوم اراده آزاد را به چالش می‌کشد. ما به‌عنوان خوانندگان در این فکر مانده‌ایم که اگر بتوانیم در زمان سفر کنیم و حتی کوچکترین تغییری در رویدادهای تاریخی ایجاد کنیم، چه اتفاقی می‌افتد.

کاوش آسیموف در مورد تأثیر سفر در زمان بر جامعه انسانی، محور بخش پایانی کتاب را تشکیل می‌دهد. او دوراهی‌های اخلاقی در مورد سفر در زمان را مطرح می‌کند و تاکید می‌کند که چگونه می‌توان از آن برای منافع شخصی سوء استفاده کرد یا حتی به سلاح تبدیل شد. تفسیر روشنگرانه آسیموف خوانندگان را به تأمل در مورد پیامدهای چنین قدرتی و اینکه چگونه می‌تواند به‌طور بالقوه مسیر تمدن بشری را تغییر دهد، تحریک می‌کند.

معرفی ایساک آسیموف:

آیزاک آسیموف یا به روایتی اِسحاق عاصِم‌اُف (۲ ژانویه ۱۹۲۰ – ۶ آوریل ۱۹۹۲) نویسندهٔ یهودی‌الاصل آمریکایی روسی تبار ژانرهای علمی، علمی-تخیلی، فانتزی، وحشت و دکتر در بیوشیمی بود. شهرت اصلی او بیشتر به خاطر سری بنیاد (در ایران سری امپراتوری کهکشانی) است.

قوانین سه‌گانهٔ رباتیک وی از شهرت جهانی برخوردار است و دایره‌المعارف بریتانیکا وی را واضع واژه رباتیک در زبان انگلیسی می‌شناسد. وی بیش از ۵۰۰ عنوان کتاب در تمام دسته‌های اصلی رده‌بندی دیوی (به جز فلسفه) دارد و سیارک آسیموف ۵۰۲۰ به افتخار وی نامگذاری شده.

در خاتمه، «کتاب گردش زمان» اثر ایزاک آسیموف شاهکاری گیرا است که نظریه‌های علمی را با داستان سرایی تخیلی ترکیب می‌کند. کاوش آسیموف در سفر در زمان، پیامدهای آن و معضلات اخلاقی، تجربه‌ای قابل تامل را به خوانندگان ارائه می‌دهد. آسیموف از طریق شخصیت‌های جذاب و درک عمیق اصول علمی، روایتی را خلق می‌کند که مرزهای بین علم و داستان را محو می‌کند. این رمان نه تنها خواندنی سرگرم کننده است، بلکه کاوشی عمیق در روان انسان و رازهای خود زمان است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: