دانلود کتاب گفت‌و‌گو با مرگ اثر آرتور کوستلر


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۲ شهریور ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
4 مگابایت
تعداد صفحات
266 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
105 بازدید
۱۷,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

گفت‌و‌گو با مرگ کتابی بی‌نظیر از آرتور کوستلر است که در آن وقایع چند ماه زندانش را شرح می‌دهد. کوستلر در دوران جنگ داخلی اسپانیا به دست نیروهای فاشیست دستگیر و راهی زندان شد. او صد روز در زندان مالاگا و سویل ماند و در زندان هر لحظه منتظر بود بیایند و اعدامش کنند.

دانلود کتاب گفت‌و‌گو با مرگ اثر آرتور کوستلر

کتاب کاملاً مستند است و زمینهٔ سیاسی و تاریخی در آن اهمیت چندانی ندارد. آرتور کوستلر خود می‌گوید دلبستگی اصلی من در این کتاب یک دلبستگی خویشتن نگرانه بوده است: تأثیر روان شناختی سلول اعدام. کوستلر در طول ماه‌های اسارت شاهد اعدام هم بندهایش بود و هر لحظه نیز فکر می‌کرد خودش را هم اعدام خواهند کرد.

خلاصه‌ی کتاب گفت‌و‌گو با مرگ :

او می‌نویسد: مردن ـ حتی اگر در خدمت هدفی غیرشخصی باشد ـ همیشه امری شخصی و خصوصی است. بنابراین، ناگزیر این صفحات، که بیشترش در خوف و انتظار واقعی مرگ نوشته شده است، خصلتی شخصی و خصوصی دارد.

افکاری که در سر یک مرد محکوم می‌گذرد، از نظر روان‌شناختی جالب است. نویسندگان حرفه‌ای کمتر امکان داشته‌اند چنین جریانی را شخصاً تجربه کنند. من سعی کرده‌ام این افکار را تا آن‌جا که می‌توانسته‌ام صریح و مختصر و مفید ارائه دهم.

اما نکته دیگری هم هست: معتقدم که جنگ‌ها فقط ده‌درصدشان عملیات جنگی است و نوددرصد باقی، رنجی است که به چشم نمی‌آید. بنابراین شاید این شرح مرده‌شوی‌خانه‌های دربستهٔ نفوذناپذیر اندلس ماهیت جنگ داخلی اسپانیا را بهتر از شرح نبردها آشکار کند.

معرفی آرتور کوستلر، نویسنده کتاب:

گفتگوها با آرتور کوستلر مجموعه ای تامل برانگیز از مصاحبه ها و گفتگوها با فیلسوف و نویسنده مشهور است. در این اثر، کوستلر به خوانندگان نگاهی اجمالی به سفر فکری، باورها و تفکراتش در موضوعات مختلف ارائه می‌کند.

این کتاب به ده فصل تقسیم شده است که هر فصل بر جنبه ای متفاوت از زندگی و کار کوستلر تمرکز دارد. این مقاله مروری بر هر فصل ارائه می دهد و بینش های کلیدی ارائه شده در این مجموعه جذاب را مورد بحث قرار می دهد.

بخش‌هایی از متن کتاب:

اگر روزی بیرون بیایم، همه دست هایشان را بالا خواهند گرفت و خواهند گفت حتما خیلی دهشتبار بوده است. و من هر زمان احساس شیطنت آمیزی خواهم داشت که به هر صورت همه چیز آن قدرها که آنها فکر می‌کنند، بد نبوده است، مسخره است که محدوده تحمل آدمی چه قدر کش می‌آید…

التماس کردم: خدایا، غم و غصه‌های کوچک روزانه را از من نگیر. خدایا، بگذار هم‌چنان از زندگیم گله‌مند باشم، و به حال و روزم لعنت بفرستم، نامه‌هایم را جواب ندهم، و موجب عذاب دوستانم باشم.

باید قسم بخورم که اگر از این مصیبت خلاصم کردی آدم بهتری می‌شوم؟ خدایا، هردومان، چه من چه تو، می‌دانیم که کسی پای‌بند این‌جور قسم‌های زورکی نمی‌ماند، خدای بزرگ، پس باج سبیل از من نخواه، و سعی نکن از من قدیسی بسازی. آمین

بار اولی که در پشت سر زندانی به هم کوبیده می‌شود، او وسط سلول می‌ایستد و دور و برش را نگاه می‌کند. خیال می‌کنم همه باید کم و بیش همین رفتار را داشته باشند… مثلاً خواهد گفت: وقتی بیرون بی آیم دیگر هیچ وقت حرص پول نمی‌زنم. با هر مشقتی یک جوری می‌سازم.

یا وقتی بیرون بی آیم دیگر با زنم دعوا نمی‌کنم. یک جوری با هم کنار می‌آییم. در واقع، وقتی آزاد بشود همه چیز «یک جوری» رو براه می‌شود … دنیای خارج برای او روز به روز بیشتر واقعیتش را از دست می‌دهد. دنیای خارج بدل به دنیایی رؤیایی می‌شود که در آن همه چیز یک جوری مقدور است…

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: