دانلود کتاب هاتا یوگا سوامی ساراسواتی درباره یوگا

امتیاز 4.50 ( 4 رای )

در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۴ مهر ۱۳۹۹
نوع فایل
pdf
حجم فایل
61 مگابایت
تعداد صفحات
568 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
9302 بازدید
۱۴,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

کتاب هاتا یوگا سوامی ساراسواتی ترجمه استاد جلال موسوی نسب در سه جلد می باشد که در مبحث یوگا گردآوری شده است. یوگا ، پیوندی از دو فرهنگ آریایی و هندو است . آیین درویشی در خانقاه ها حافظ اسرار یوگا بوده است. به این مناسبت مراسم بزرگداشتی برگزار گردید كه سوامی ساتیاناندا با لباس دروایش ایرانی در آن گردهمایی حضور داشت .

هاتا یوگا سوامی ساراسواتی

“در کتاب هاتا یوگا سوامی ساراسواتی نقش ورزش یوگا در درمان بیماری‌ های مختلف تعریف شده است، و تمرینات مختلفی برای این موضوع آموزش داده شده است .برخی از این بیماری‌ ها عبارت‌اند از : بیماری‌ های داخلی، دیابت، آسم، آرتریت، چاقی، بیماری‌های روانی، درد در ناحیه گردن و ستون فقرات، سینوس و سردرد، بیماری ‌های چشم و بیماری‌ های قلبی و فشار خون . در خصوص هر یك از حركت‌ های یوگا، چگونگی انجام، دوره‌ های تمرین و فواید تمرین نیز بیان شده است .از جمله این حركت ‌ها می‌توان به : حركت ملخ، حركت كبری، حركت كمان، حالت شیر، حالت درخت و حالت ماهی اشاره كرد .”

هاتا یوگا چیست؟

هاتا یوگا شاخه ای از یوگا است. کلمه haṭha به معنای “نیرو” است و به این ترتیب به یک سیستم از تکنیک های فیزیکی اشاره می کنه.

در قرن بیستم، یوگا هاتا، به ویژه موقعیت های فیزیکی در سراسر جهان به عنوان یک فرم فیزیکی تبدیل شده است و اکنون به معنای “یوگا” به معنای آن است.

اکثر اشکال یوگا در غرب رو میشه به عنوان هاتا یوگا طبقه بندی کرد. هاتا به سادگی به تمرینات یوگا فیزیکی اشاره می کنه، به این معنی که کلاس های اوشتانا، وینیاسا، Iyengar و قدرت یوگا همه یوگا هاتا هستن.

کلمه “هاتا” رو میشه از دو راه ترجمه کرد: به عنوان “اذکار” یا “نیرومند” و به عنوان “خورشید” (هکتار) و “ماه” (تی). شیوه های هاتا برای این طراحی شدن تا بدن، ذهن و روح رو در آماده سازی برای مدیتیشن هماهنگ و آرام کنن.

یوگا هاتا در مورد یافتن تعادله. از طریق کار با بدن فیزیکی، تضعیف و آسیب های موجود در بدن رو آزاد کنید و از طریق آن فضا و تعادل، فرصت رشد روحی رو خواهید داشت. منبع: https://mosbatesabz.com/mag/articles/hatha-yoga

قطعه ای از کتاب:

یوگا یک دفینه پنھان شده در ویرانه ھای تاریخ کھن نیست. یوگا یک نیاز است, یک نیاز با ارزش برای مردم عصر حاضر و فرھنگ و تمدن آینده. یوگا ھنر زندگی کردن است, دانشی است که باید با زندگی روزانه ھر فرد عجین شود زیرا که بر تمام جنبه ھای حیاتی, اعم از جسمی ,روانی و روحی تاثیر به سزایی دارد. یوگا ترکیبی است از واژه یوگ به معنی”اتحاد, بھم پیوستن”.این اتحاد در اصطلاح معنوی به زبان سانسکریت عبارتست از پیوند آگاھی خالص فردی با روح کیھانی.یوگا ایجاد کننده ھماھنگی و توازن بین جسم, روان و روح است. سیستم علمی-عملی یوگا این توازن را از طریق انجام تمرینات جسمی, تنفسی و مودرا ھا و قفل ھای انرژی و نظافتی و مراقبه تامین می کند. این تمرینات فرد را قادر می سازد تا به حقیقت واقعی بدن دست یابد.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: