دانلود کتاب هایدگر و تاریخ هستی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۳ تیر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
12 مگابایت
تعداد صفحات
896 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
153 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

کتاب “هایدگر و تاریخ هستی” نوشته‌ی مارتین هایدگر، یکی از مهمترین آثار فلسفی قرن بیستم است که به بررسی مفهوم هستی و وجود می‌پردازد. در این کتاب، نویسنده به بررسی مفاهیمی مانند زمان، فضا، وجود، مرگ و زندگی، و نسبت انسان با دنیا می‌پردازد. مارتین هایدگر (Martin Heidegger)، فیلسوف و پژوهشگر آلمانی بود که در دوره‌ی بین جنگ‌های جهانی به بررسی مفاهیمی مانند وجود، زمان، فضا، تاریخ و انسان پرداخت. او به عنوان یکی از مهمترین فیلسوفان قرن بیستم شناخته می‌شود و آثار او به عنوان یکی از پایه‌های فلسفه معاصر محسوب می‌دانند.

دانلود کتاب هایدگر و تاریخ هستی

کتاب هایدگر و تاریخ هستی :

باید گفت که هایدگر در آثار خود به بررسی تاریخ به عنوان یک پدیده فلسفی پرداخته است به این طریق که او به نحوه‌ی شکل‌گیری تاریخ و نقش آن در شکل‌گیری شناخت انسان و تعاملات انسان با دنیا می‌پردازد. به‌عنوان مثال، در این کتاب، هایدگر به بررسی نحوه‌ی تأثیر زمان بر وجود و تجربه‌ی انسان می‌پردازد که به طور مستقیم با تاریخ در ارتباط است. و همچنین به نحوه‌ی شکل‌گیری مفاهیم و تعاریف از جمله تاریخ، فرهنگ، و نژاد  نیزکه به شکل مستقیم با تاریخ مرتبط هستند، اشاره دارد.

کتاب هایدگر و تاریخ هستی، نوشتهٔ فیلسوف مشهور آلمانی، مارتین هایدگر، در سال ۱۹۲۷ میلادی منتشر شد. او اعتقاد داشت که زمان یک وجود فلسفی وجود دارد، و همیشه در ارتباط با وجود دومی قرار می‌گیرد و با ارائهٔ شیوه‌ای مختلف برای ترجمهٔ زمان، به سوالاتی مانند “زمان چیست؟” و “چرا زمان وجود دارد؟” پاسخ  داده و نشان می‌دهد که وجود پایدار و بدون تغییر وجود ندارد. برای هایدگر، تاریخ یعنی پرسیدن و جستجو برای یافتن جواب به سوالاتی مانند «چه چیزی وجود دارد؟» و «اصل وجود چیست؟»

همچنین هایدگر در این کتاب با مفهوم “وقوع” برخورد می‌کند که به همین دلیل، برخی از فلاسفهٔ معاصر و شاگردان هایدگر این کتاب را به عنوان یکی از کتاب‌های بنیادی در تاریخ فلسفهٔ معاصر مطرح می‌کنند. کتاب هایدگر و تاریخ هستی، کتاب‌ بسیار مهمی‌ست که بسیاری از فلاسفهٔ معاصر هنوز هم به آن‌ها مراجعه می‌کنند.

برای دانلود کتاب PDF مذکور می توانید از لینک خرید در بالای همین صفحه اقدام کنید

فهرست کتاب تاریخ هستی:

  • کتاب یکم: چرخش و رویداد
  • کتاب دوم: در تاریخ هستی
  • کتاب سوم: امر سیاسی و ازادی
  • کتاب چهارم: اندیشیدن به هستی
  • کتاب پنجم: آوای هستی
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: