دانلود کتاب هنر برقراری ارتباط نوشته‌ی تیچ نات هان


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱ مرداد ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
12 مگابایت
تعداد صفحات
81 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
127 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

کتاب هنر برقراری ارتباط نوشته تیچ نات هان، راهنمای عمیقی است که پیچیدگی‌های برقراری ارتباط موثر و دلسوزانه را بررسی می‌کند. وی، یک راهب بودایی و فعال مشهور، به اهمیت برقراری ارتباط آگاهانه می‌پردازد و ابزارهای عملی برای ایجاد روابط سالم را در این کتاب فراهم می‌کند. این کتاب روشنگر بینش‌های ارزشمندی را در رابطه با ایجاد ارتباطات عمیق با خود و دیگران و در عین حال ترویج درک و همدلی را ارائه می‌دهد. برای دانلود کتاب PDF بی نظیر هنر برقراری ارتباط ادامه همین مطلب را دنبال کنید

دانلود کتاب هنر برقراری ارتباط نوشته‌ی تیچ نات هان

ارتباط برقرار کردن:

ارتباط برقرار کردن با دیگران یکی از مهم‌ترین نیازهای هرانسان و بشر است که در صورت عدم ایجاد رابطه پیامدهای ناگوار و ناپسندبه همراه خواهد داشت. در زمان‌های قدیم زندگی مردم از پیچیدگی‌های کمتری برخوردار بود، نظام‌های سازمانی کمتری وجود داشت و مردم در رابطه‌های خود نقش‌های ساده و مشخصی داشتند. اما امروزه زندگی انسان‌ها پیچیده‌تر شده و نیاز به روابط بیشتر و خاصی دارد و انسان‌ها باید مهارت‌های ایجاد ارتباط را بیاموزند.

تنها ماندن دردناک است و تنهایی یکی از قدیمی‌ترین و شایع‌ترین دغدغه‌های انسان‌ها در طول تاریخ به حساب می‌آید. خداوند انسان‌ها را موجودی اجتماعی خلق کرده است تا در هنگام تنهایی در خود احساس خلا کنند و سپس به سمت ارتباط برقرار کردن روی بیاورند.

ارتباط برقرار کردن بسیار پیچیده است و تاثیر به سزایی در رفتار، احساسات، خلق‌وخو و زندگی شخصی و اجتماعی همه افراد می‌گذارد. این موضوع از قدیم مورد توجه دانشمندان حوزه‌ی روانشناسی بوده است و مباحث روانشناسی بسیاری در این‌باره نوشته شده است .

 

برای ارتباط برقرار کردن با دیگران باید اصول و قواعد خاصی  خود را رعایت کرد. گفتارهای محبت‌آمیز، راست‌گویی و گفتن حقیقت و مهرورزی پایه و اساس ارتباطی موفق و ماندگار را تشکیل می‌دهند. اما گاهی برخی اختلاف‌ها و مشکلات موجب از هم پاشیدگی ارتباطات می‌شود و آن را برای شما پیچیده می‌کند، ذهن شما را درگیر می‌کند و یا شما را عصبانی می‌کند. نات هان در این اثر به شما کمک می‌کند تا مجددا به درون خود بنگرید و با تغییر افکار خود شرایط را بهبود بخشید.

در قسمتی از کتاب هنر برقراری ارتباط می‌خوانیم:

«برخی افراد به راحتی به دیگران اعتماد نمی‌کنند. برای چنین افرادی, تصور درد دل کردن با جامعه‌ای بزرگ‌ترسخت است. ما باید کمی احتیاط کنیم یا حتی بسیار ظنین باشیم. دیگران می‌گویند ما را دوست دارند و درک می‌کنند. ما باید بتوانیم راه‌هایی برای کمک به شخصی بیابیم که گنجایش دریافت محبت و درک را ندارد.

گاهی عشق واقعی وجود دارد. تفاهم واقعی وجود دارد، ولی شخص به عشق و تفاهم اعتقاد ندارد؛ و به همین دلیل است که هیچ‌وقت نتوانسته آن را دریافت کند. آن شخص مثل روحی گرسنه است. در آیین بودا، «روح گرسنه» کسی است که معده‌ای بزرگ و خالی دارد و بسیار گرسنه است ولی گلویش بسیار کوچک است.

حتی با وجود مقدار زیادی غذا آن شخص نمی‌تواند آن را قورت دهد. او نمی‌تواند چیزی جذب کند. پس اگر مقدار زیادی تفاهم و عشق هم عرضه شود. آن شخص نمی نواند آن را دررخود جا دهد.»

فهرست مطالب کتاب تیچ نات هان :

 • غذای ضروری
 • برقراری ارتباط باخود
 • کلیدهای برقراری ارتباط با دیگران
 • شش ورد برای گفتار محبت آمیز
 • وقتی که مشکلات پیش می آیند
 • ارتباط آگاهانه در محل کار
 • ایجاد جامعه در جهان
 • ارتباط ما استمرار ماست
 • تمرین‌هایی برای روابط محبت آمیز
  راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: