دانلود کتاب ایران پیش از آریایی ها


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۰ آبان ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
3 مگابایت
تعداد صفحات
126 صفحه
تعداد بازدید
120 بازدید
۲۰,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

برای ما ایرانیان شناخت اقوامی که در هزاره‌های گذشته در این سرزمین می‌زیستند و درحقیقت اجداد ما به حساب می‌آیند، برای شناخت بیشینه‌ی فرهنگ و تمدن کشورمان بسیار مفید و لازم است زیرا سرگذشت این اقوام خود جزئی از تاریخ ما می‌باشد. ایران، پیش از تاریخ خود به سه دوره تقسیم می‌شود؛ پارینه سنگی (عصر حجر قدیم)، فرا پارینه سنگی، دوره نوسنگی (عصر حجر جدید). در ایران تپه‌های باستانی بسیاری از دوره نوسنگی باقی مانده است. در کتاب ایران پیش از آریایی ها مکان‌ها، اقوام و نژادهای پیش از آریایی‌ها بررسی شده است.

دانلود کتاب ایران پیش از آریایی ها

درباره کتاب ایران پیش از آریایی ها:

برای ما ایرانیان شناخت اقوامی که در هزاره‌های گذشته در این سرزمین می‌زیستند و درحقیقت اجداد ما به حساب می‌آیند، برای شناخت بیشینه‌ی فرهنگ و تمدن کشورمان بسیار مفید و لازم است زیرا سرگذشت این اقوام خود جزئی از تاریخ ما می‌باشد.

لذا بررسی و کاووش در سرچشمه‌ها و خاستگاه‌های فرهنگ و تمدن درخشان ایران و شرح حال و چگونگی زندگی مدنی اقوام ایرانی از دوران‌های پیش از تاریخ برای تقویت هویت ملی و شناختن و شناساندن دست‌آوردها و میراث افتخارآمیز تمدن ایرانی یکی از مهم‌ترین روش‌های موجود و ممکن برای بازسازی و تقویت هویت ملی و تحکیم اتحاد و یک‌پارچگی ملت ایران است زیرا همین اقوام‌اند که از دوران‌های پیش از تاریخ بر اثر هم‌زیستی طولانی با هم و ایجاد پیوندهای خانوادگی، دارای جامعه، اقتصاد، فرهنگ، حکومت واحد، دارای سرنوشت و منافع مشترک شده و به صورت یک ملت درآمده‌اند.

در این مجموعه به شرح تک‌نگاری تیره‌ها و طایفه‌هایی پرداخته می‌شود که از هزاره‌های پیش از تاریخ تا ورود به مرحله تاریخی و کوچ آریائیان و استقرار و اسکان و شکل‌گیری تا تشکیل سلسله‌های پادشاهی آنان در ایران پرداخته می‌شود. برای شناخت بهتر این اقوام و شرح ویژگی‌های آنان به نژاد، زبان، زیستگاه نخستین، گسترش و کوچ‌ها و زیستگاه‌های بعدی آنان و به دنبال آن زندگی اجتماعی، نوع حکومت، فرهنگ و تمدن، ارتباطات و سرنوشت نهایی آنها اشاره خواهد شد.

آریایی ها چه کسانی بودند:

آريايي ها اقوامی چادرنشين و كوچ نشين بودند كه دام داري می کردند و همراه با دام هايشان در كنار رودخانه ها و چراگاه ها زندگي مي كردند. البته سرزمینی که اقوام اصلی آریایی ها در آن می زیستند به درستی معلوم نیست ولی برخی آن را شمال کوه های هندوکش و یا اندکی فراتر از آن در روسیه، حوالی دریاچه آرال و در اطراف رودخانه های جیحون و سیحون تا امتداد شمال خاور افغانستان امروزی و شمال فلات ایران می دانند .

مهاجرت آریایی ها:

آریایی ها در حدود چهار هزار سال پيش از سرزمين اوليه ي خود به دلایل:

  1. افزايش جمعيت
  2. كمبود چراگاه
  3. هجوم اقوام همسايه (( حملات و تجاوزات اقوام ساکن ( ایلیری ) و شبه جزیره بالکان ))
  4. سردشدن ناگهاني هوا ( شرایط بد آب و هوایی و افزایش روز افزون برودت هوا و یخ بندان )

كه باعث از بين رفتن چراگاه ها، انسان ها و دام ها شد مهاجرت كردند و در هزاره ی دوم پیش از میلاد شاخه ای از آریایی ها وارد سرزمینی شدند که امروزه هندوستان نامیده می شود و شاخه ای دیگر از طرف مغرب وارد فلات مرتفعی به نام ایران شدند.

اما شاخه ای از آریایی ها که وارد فلات ایران شدند در حدود سال ۱۶۵۰ پیش از میلاد وارد بخش شمال خاور فلات ایران شدند و نشانه های حضور آنان پس از سال ۱۶۰۰ پیش از میلاد در جنوب آسیایی صغیر وجود دارد.

آریایی ها با پرورش و اهلی کردن چهارپایان درشت اندام مانند اسب و … که توسط آریایی های هند و اروپایی احتمالاً در حدود ۱۸۰۰ سال پیش از میلاد صورت گرفت ارابه ها و آذوقه های خود را به فلات ایران آوردند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: