دانلود کتاب جهان هولوگرافیک نوشته‌ی مایکل تالبوت


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۳۱ شهریور ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
8 مگابایت
تعداد صفحات
461 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
145 بازدید
۱۷,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

 

مایکل تالبوت نویسنده بزرگ آمریکایی بود که در سال ۱۹۹۲ درگذشت. او در کتاب جهان هولوگرافیک تئوری‌های مختلف از فیزیکدانان کوانتوم و متخصص فیزیولوژی اعصاب قرار داده است. همچنین از دو مفهوم نظم مستتر و نامستتر سخن می‌گوید. این کتاب، همانند یک داستان شیرین است که در عین حال به بسیاری از سوال‌های هستی شناختی، یزدان شناختی و فلسفی پاسخ می‌دهد. نویسنده بر این باور است که کتاب جهان هولوگرافیک تنها برای متخصصان فیزیک و فلسفه نوشته نشده و تمامی مردم می‌توانند از آن بهره ببرند.

دانلود کتاب جهان هولوگرافیک نوشته‌ی مایکل تالبوت

کتاب جهان هولوگرافیک :

نویسنده جهان هولوگرافیک را چنین معرفی می‌کند: جهان هولوگرافیک جهانی است که هر قطعه کوچک و هر ذره آن قطعه، تمام ویژگی‌ها و اطلاعات کل را در بر دارد، یعنی تمام محتوای کل در هر جزء مستتر است. تالیوت بر این باور است که مغز ما نیز خود یک جهان هولوگرافیک است.

موضوع محوری کتاب‌های تالبوت پیدا کردن شباهت‌هایی بین اسطوره‌ها و رازهای باستانی و فیزیک کوانتوم است. تالبوت بر اساس نظریه‌های دو دانشمند به نام «پریبرام» و «بوهم» معتقد است که جهان ما شبیه هولوگرامی عظیم است.

«پریبرام» روان‌شناس اتریشی معتقد است که مغز ما شبیه یک هولوگرام است که تصویرهای سه بعدی را در ذهن ما ایجاد می‌کند (که بسیاری از روانشناسان در صحت این موضوع شک و تردید دارند).

«بوهم» فیزیکدان آمریکایی نیز در نظریه‌ی بیان می‌کند که سطح دیگری از حقیقت در ورای واقعیت فیزیکی ادراک روزمره‌ی ما قرار دارد (درباره نظریه بوهم نیز بسیاری از فیزیکدان‌ها نقد‌های جدی دارند). براساس نظریه جهان هولوگرافیک از این دو دانشمند، تالبوت کتاب جهان هولوگرافیک : نظریه‌ای برای توضیح توانایی‌های فراطبیعی ذهن و اسرار ناشناخته‌ی مغز و جسم را منتشر کرد.

در این کتاب می خوانیم …

فقط آدمیان‌اند که به جایی رسیده‌اند که دیگر نمی‌دانند، چرا وجود دارند. آنها دیگر از مغزشان استفاده نمی‌کنند و آن‌ها دانش سری نسبت به بدن و حواس یا رویاهای خود را فراموش کرده‌اند.

آنها از دانشی که روح در اختیار یکایکشان قرار داده استفاده نمی‌کنند، اصلا از آن خبر ندارند. و لذا کورکورانه و افتان و خیزان راهی را که به هیچ کجا نمی‌رسد دنبال می‌کنند. نوعی بزرگ راه که آنان خود با بولدوزر به جان آن افتاده‌اند و هموارش ساخته‌اند تا بتوانند سریعتر به آن حفره عظیم تو خالی که سرانجام در انتهای راه خواهند یافت برسند.

حفره‌های که منتظر است آن ها را یکجا ببلعد. شاهراه راحت و هموار که می‌دانم به کجا می‌انجامد- خودم دیده ام. خود آنجا بوده‌ام، در تصویر ذهنی‌ام، و هرگاه به فکرش می‌افتم از وحشت می‌لرزم.

جهان هولوگرافیک درباره چیست؟

هولوگرام تصویری است سه بعدی که با استفاده از لیزر ساخته می‌شود. به منظور تولید هولوگرام، جسم باید ابتدا در نور یک اشعه لیزر غرق شود. سپس، اشعه دومین لیزر با انعکاس اشعه قبلی برخورد می‌کند و باز می‌گردد که یک الگوی تداخلی را می‌سازد.

وقتی فیلم ظاهر شده با اشعه لیزر دیگری روشن شود، تصویر سه بعدی جسم ظاهر می‌شود. زمانی‌که مثلا تصویر هولوگرام یک کتاب از وسط به دو قسمت تبدیل شود و دوباره با اشعه لیزر روشن شود، مشخص می‌شود که باز هر قسمت تصویر اصلی کتاب را نشان می‌دهد.

«بوهم» معتقد است در یک جهان هولوگرافیک زمان و فضا نیز به صورت واقعیت بنیادی نیستند زیرا در واقع هیچ چیز واقعا جدا از چیزهای دیگر نیست و زمان و مکان در یکدیگر ادغام خواهند شد. با استفاده از این نظریه مایکل تالبوت کتاب جهان هولوگرافیک را نوشت و کتاب در سراسر جهان طرفداران بسیار زیادی دارد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: