دانلود کتاب جان کلام نوشته‌ی گراهام گرین


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۲ تیر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
4 مگابایت
تعداد صفحات
331 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
142 بازدید
۱۷,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

کتاب «جان کلام»‌ نوشته گراهام گرین (۱۹۹۱-۱۹۰۴) رمان‌نویس، نمایشنامه‌نویس و منتقد ادبی انگلیسی است. او یکی از پرکارترین نویسندگان قرن بیستم است که علاوه بر نویسندگی در اتفاقات مهم آن سالها نیز نقش داشت و شاهد تحولات دوران مدرن بود؛ در این کتاب قهرمان اصلی داستان، یک مرد است.

دانلود کتاب جان کلام نوشته‌ی گراهام گرین

خلاصه‌ای از کتاب جان کلام:

پس زمینه داستان سواحل غربی آفریقا در زمان جنگ جهانی دوم است و قهرمان داستان یک سرگرد پلیس و معاون کمیسر شهر به‌نام سرگرد اسکوبی است که در دنیای پر شایعه آفریقا در میان سفید‌پوستان، عرب‌ها، هندی‌ها و آفریقائی‌های سیاه پوست زندگی می‌کند. در‌‌ همان اوایل داستان باخبر می‌شوید که وی‌ مردی درستکار است که به رغم تمام قابلیت‌هایش بعنوان جانشینی برای کمیسر پلیس در نظر گرفته نشده است و قرار است جانشینی جوان‌تر از او این پست را بدست بگیرد.

اسکوبی، شخصیت اصلی رمان جان کلام، افسری بسیار منضبط و پایبند به اصول در یکی از کشور‌های جنگ زده‌ی غرب آفریقا است. وقتی که درخواست ترفیع درجه‌اش مورد موافقت قرار نمی‌گیرد، او برای به سفر فرستادن همسر ترشرو و مغمومش، مجبور به قرض گرفتن پول از اطرافیان می‌شود.

اسکوبی، در غیاب همسرش، عاشق و شیدای بیوه‌ای جوان به اسم هلن شده و زندگی‌اش پس از این تجربه، به کلی تغییر می‌یابد. بدهی‌هایی که باید به طلبکاران خود پس دهد و ناتوانی‌اش در تفکیک عشق، دلسوزی و وظیفه‌اش نسبت به دیگران و به خدا، اسکوبی را به سوی سرنوشتی شوم سوق می‌دهد.

مباحث مطرح شده در کتاب رمان گرین:

کاوش گراهام گرین در مورد شخصیت معمایی جان کلام در کتابش به‌عنوان یک بررسی گیرا و تامل برانگیز از ماهیت انسان و معضلات اخلاقی عمل می‌کند. از طریق این رمان، گرین عمیقاً به پیچیدگی‌های مردی می‌پردازد که بین باورهای شخصی خود و شرایط سخت زمان خود سخت درمانده است. داستان جان کلام به شیوه‌ای مسحورکننده باز می‌شود و لایه‌ای از شخصیت او و پرسش‌هایی را که درباره مسئولیت‌پذیری اخلاقی و رستگاری شخصی مطرح می‌کند، آشکار می‌شود.

یکی از برجسته‌ترین موضوعات کتاب مبارزه بین خیر و شر است. در جهانی که مشخصه آن آشفتگی سیاسی و فساد است، جان کلام خود را با انتخاب‌هایی می‌بیند که اخلاق او را آزمایش می‌کند. توصیف تکان دهنده‌ی حس ترس توأمان با احترام نسبت به کلیسا و توانایی به تصویر کشیدن انگیزه‌ها و محرک‌های انسان و انتقال چنین عمقی از درد و رنج شخصیت داستان به مخاطب، رمان جان کلام را به یکی از ماندگارترین و تراژیک‌ترین رمان‌های گراهام گرین تبدیل کرده است.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: