دانلود کتاب خداوند الموت حسن صباح اثر پل آمیر


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۰ تیر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
18 مگابایت
تعداد صفحات
670 صفحه
تعداد بازدید
172 بازدید
۱۸,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

سفری به قلب یکی از حساس‌ترین برهه‌های تاریخ ایران‌زمین! کتاب خداوند الموت، رمان تاریخی جذابی به قلم پل آمیر است که در آن، سرگذشت فرمانده‌ی مرموز فرقه‌ی اسماعیلیه، حسن صباح، با دقتی تحسین‌برانگیز پیش چشم خوانندگان مشتاق تصویر شده است. الموت، منطقه‌ای در جنوب غربی دریای خزر بود که در زمان خود از مراکز بزرگ داروسازی به شمار می‌آمده است. حسن صباح نیز از علمداران اسماعیلیه بوده که وی را با نهضت معروف وی می‌شناسیم. وی اعتقادات خاص خود از قرآن و اسلام را داشت و پیروانش را پیروان فرقه‌ی باطنی از مذهب اسماعیلیه می‌نامند.

دانلود کتاب خداوند الموت حسن صباح اثر پل آمیر

خداوند الموت اثر پل آمیر:

این کتاب حاوی یک دوره از تاریخ ایران است.مبدا تاریخ فرقه اسماعیلیه بر ما معلوم نیست و ما از زمانی از تاریخ فرقه اسماعیلیه اطلاعی صحیح در دست داریم که خلافت فاطمی‌ها در شمال افریقا تثبیت شد؛ بعد از این که هلاکو بر قلاع اسماعلیلیه مستولی گردید تمام آثار مکتوب که در آن قلاع بود از بین رفت…

در این کتاب ، داستان زندگانی حسن صباح – موسس طریقه باطنی – با اشاره به حکومت اسماعیلیان و نیز شرح اوضاع و احوال ایران در آن زمان بازگو می‌شود. نهضت حسن صباح فقط یک نهضت مذهبی نبوده ، بلکه او می‌خواسته ایران را از زیر سلطه خلفای عباسی یا حکومت‌های وابسته به خلافت برهاند. صباح در اواخر قرن پنجم هجری ، اساس حکومت اسماعیلیه را بنا نهاد و پس از آن تا مدت دو قرن جانشینان او در مناطق خاصی از ایران و عمدتا در قلعه‌های مستحکم خود ، حکومت‌هایی محلی و محدود داشتند. شیوه قتل دشمنان سیاسی و اعتقادی اسماعیلیان به دست فدائیان این فرقه یکی از نکات مهم تاریخ اسماعیلیه است.

معرفی حسن صباح:

… حسن مردی بود ایرانی و مطلع و بخصوص بعد از اینکه به مصر رفت و در آنجا از کتب کتابخانه خلفای فاطمی استفاده نمود و به تاریخ اروپا وقوف یافت و از تاریخ روم و یونان قدیم اطلاعاتی بدست آورد روشن فکرتر شد . وی قبل از اینکه از ایران به مصر برود ، اسماعیلی بود ولی بعد از اینکه در مصر ، بر اطلاعات خود افزود متوجه گردید که اسماعیلیه هم مثل سایر فرق اسلام تحت نفوذ عرب هستند و درصدد برآمد که یک نهضت به وجود بیاورد تا این که سکنه کشورهای ایران از سلطه مادی و فکری عرب رهائی یابند .

حسن صباح در مصر ، ضمن برخورداری از تاریخ یونان و روم قدیم مطلع شده بود که ایران در قدیم کشوری با عظمت بوده و سلاطین مقتدر داشته و حتی مصر ، در قدیم یکی از کشورهای ایران بشمار می آمده ، ولی تسلط اعراب سبب شد که اقوام ایرانی دچار انحطاط شدند و آن قوم ، رونق و قدرت گذشته را بدست نمی آوردند مگر اینکه خود را از سلطه عرب نجات بدهند . آنچه سبب گردید که حسن صباح نهضت باطنیه را به وجود بیاورد این بود…

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: