دانلود کتاب عملیات لرستان

امتیاز 1.00 ( 1 رای )

در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۰ مهر ۱۳۹۹
نوع فایل
pdf
حجم فایل
6 مگابایت
تعداد صفحات
320 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
3062 بازدید
۵,۰۰۰ تومان ۳,۰۰۰ تومان

با شکست انقلاب مشروطه، نه تنها نظام نو و مبتنی بر قانونی که آرمان مشروطه خواهان بود، تحقق نیافت، بلکه نظام سنتی حاکم نیز با تمام کاستی هایش از دور خارج شد. در نتیجه برای مدت زمانی مدید اکثر ایالات و ولایات ایران ار آشوب و اغتشاش گسترده فرا گرفت. این تغییر و دگرگونی به ویژه بر نواحی غربی  کشور تاثیر نهاد که به لحاظ بافت عشایری و موقعیت مرزی اش زمینه ای مستعد بر آشوب و اغتشاش نیز داشت.
کتاب عملیات لرستان درباره این موضوعات در توصیف عملیات نظامی مربوط به شورش عشایر بیرانوند لرستان در بهار ۱۳۰۳ که به محاصره خرّم‌آباد منجر شد می پردازد

عملیات لرستان
عملیات لرستان

دروان مشروطه به تاخت و تاز سالارالدوله گذشت. ایام جنگ جهانی اول نیز به تحولات ناشی از رویارویی نظامی قوای روس و عثمانی وانگلیس در این خطه نتیجه نهایی کار نیز قدرت فزاینده پاره ای از نیروهای محلی و سستی گرفتن اقتدار مرکز.

تلاش دولت برای اعاده اقتدار مرکز بر این نواحی که از سال های نخست دهه 1300 شمسی اغاز شد، بیش از 10 سال طول کشید کهبخش مهمی از آن نیز صرف درگیری های نظامی شد.

بار عمده این تحولات از احمدآقا خان امیر احمدی نخستین فرمانده لشکر غرب بر عهده داشت، که چه در آغاز کارو چه در پاره ای از دیگر مراحل انتظام لرستان رهبری عملیات نظامی و اعمال برخی از دگرگونی های سیاسی و اجتماعی آن خطه را در دست گرفت.

….

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: