دانلود کتاب مجموعه مقالات حسنلو


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۸ آبان ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
34 مگابایت
تعداد صفحات
610 صفحه
تعداد بازدید
143 بازدید
۲۲,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

کتاب مجموعه مقالات حسنلو، از سری انتشارات‌های «حاجی فیروز، دین خواه تپه و تپة حسنلو» است که در آن سی و دو مقاله دربارة حفاری‌های تپه باستانی حسنلو، واقع در شمال شرقی شهرستان نقده و جنوب شهرستان ارومیه، به نثر در آمده است. این مقاله‌ها که بخشی از تاریخ و تمدن شمال غرب ایران و غنای فرهنگی سرزمین آذربایجان را معرفی می‌کنند، به بررسی حفاری‌های این منطقه از سال 1956 تا 1974 م می‌پردازند. شایان ذکر است کتاب با تصاویری از آثار به دست آمده از حفاری‌های منطقه، مستند شده است.

دانلود کتاب مجموعه مقالات حسنلو

محتوای کتاب مجموعه مقالات حسنلو:

تپه باستانی حسنلو در ۱۲ کیلومتری جنوب غربی دریاچه ارومیه، و ۹ کیلومتری شمال شرقی شهرستان نقده بین دهکده‌های امین‌لو و حسنلو واقع شده‌است. این تپه به خاطر نام دهکده مجاورش حسنلو نام گرفته‌ است.

تپه‌های باستانی زیادی پیرامون تپه حسنلو را فرا گرفته‌اند و گویا هنگام آبادی حسنلو و تمدن عظیمش تمدنهای دیگری نیز با این تپه در تماس بوده‌اند و هم دوره تمدن حسنلو بوجود آمده‌اند. می‌توان گفت در اطراف تپه حسنلو، به طور تقریبی ۱۴ تپه باستانی شناسایی شده است که نشان از آبادانی، آب و هوای مناسب و رشد فرهنگی انسانهای روزگار کهن در این ناحیه می‌دهد.

مجموعه مقالات حسنلو شامل دو جلد کامل و مجموعه قبل رو در بر گیرنده ی گزارش های اولیه پژوهش های پروژه حسنلو در منطقه است که بخشی از تاریخ و تمدن شمال غرب ایران و غنای فرهنگی سرزمین آذربایجان را معرفی میکند ….

مقدمه ناشر در کتاب:

تپة حسنلو در مرکز دشت سولدوز، در غرب دهستان حسنلو و در 9 کیلومتری شمال شرقی شهرستان نقده، 85 کیلومتری جنوب شهرستان ارومیه، مرکز استان آذربایجان غربی در منتهی‌الیه جنوب غربی دریاچة ارومیه واقع است.

از جمله آثار مکشوفة بسیار مهم در این منطقه جام زرین حسنلو می‌باشد که بر روی آن انواع شمایل خدایان، قهرمانان، هیولاها و انسان‌ها نقش بسته‌اند. جذابیت و گیرایی این اثر فاخر مرهون غنای شمایل‌نگاری و سبک خطی و با روح آن است که از تمامی ابزارها و انواع صناعات سازندة خود بهره‌مند شده است.

شمایل تزیینی این جام با تکنیک گوژکاری اجرا شده‌اند. مجموعة حاضر حاوی هفت مقاله دربارة جام زرین حسنلو است که در سال‌های مختلف و از نظرگاه‌های متفاوت در نشریات معتبر جهانی به چاپ رسیده است…

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: