دانلود کتاب مفتاح الفلاح شیخ بهائی PDF فارسی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۸ شهریور ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
14 مگابایت
تعداد صفحات
75 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
128 بازدید
۱۸,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

« مفتاح الفلاح » یکى از ارزنده‌ترین کتب ادعیه در فرهنگ شیعى است که توسط یکی از بزرگترین دانشمندان و عرفای شیعه به رشته تحریر درآمده است. اهمیّت این اثر یکى به لحاظ جلالت قدر و مقام رفیع علمى و معنوى گردآورندۀ این اثر است که با شناخت دقیق و فهم عمیق خود از معارف معصومین علیهم السّلام مجموعه‌اى از احادیث متقن وارده در این باب را گردآورى نموده است. برای مطالعه بیشتر درباره کتاب مفتاح الفلاح ادامه مطلب را دنبال کنید

دانلود کتاب مفتاح الفلاح شیخ بهائی

اهمیّت و ویژگى دیگر این مجموعه در اینست که یک برنامۀ روحى و روانى براى تمام اوقات شبانه‌روز مى‌باشد. بدین معنا که انسان در هر ساعتى از ساعات که حال دعا و استغاثه داشته باشد مى‌تواند با مضامینى عالى با معبود و معشوق یگانۀ خود راز و نیاز نموده و روح خود را در معرض اشراقات و انوار قدسیّۀ الهى قرار دهد. چنان که بعضى ارباب معرفت عمل بدان را به عنوان دستور العمل سلوکى برخى شاگردان خود قرار مى‌دادند.

کتاب مفتاح الفلاح شیخ بهائی:

«مفتاح الفلاح» تألیف منیف ابو الفضائل مشتهر آفاق علاّمه شیخ بهاء الملّة و الدّین است که در وظائف اهل دیانت به آداب و اعمال واجب و مندوب روز و شب به بهترین نظم و اسلوب تدوین فرموده است. محاسن آن غریز و مطالب آن عزیز است.

هم مشحون به حقایق لطائف منطق سفراى الهى درگاه راز و نیاز با خداوند بى‌نیاز است، و هم حافل دقایق معانى در بیان اسرار مستسرّ آیات قرآنى، و ادعیه و اذکار مأثوره است. کوتاهى سخن: انسان آگاه و زبان‌دان و گوهرشناس باید بدان انس بگیرد تا قداست و نفاست چنان درّ یتیم را دریابد، و گر نه زبان قلم در وصف و تحریر آن زبونست.

کتاب مفتاح الفلاح درباره دعاها، واجبات، مستحبات و احکام مسلمانان نوشته شده است. به‌دلیل اهمیت فراوان در نزد عالمان، ترجمه‌ها، شرح‌ها و تعلیقه‌های زیادی بر آن نوشته شده است.

شیخ بهایی کیست؟

شیخ بهایی همان طور که از نامش پیدا است، اصالتا ایرانی نبود. او در جبل‌ عامل لبنان به دنیا آمد، دوران کودکی را در آنجا گذراند و در نوجوانی به‌همراه خانواده‌اش به ایران آمد. پدر شیخ بهایی مدتی را در شهر قزوین ماند و چون اوضاع علمی این شهر را مناسب دید، قزوین را برای سکونت انتخاب کرد.

شیخ بهایی در قزوین که کانون علمای آن زمان بود، زیر نظر پدرش و دیگر اساتید، آموزش دید و به‌دلیل ذکاوت بالا، در زمانی کوتاه گوی سبقت را از دیگر هم‌عصران خود ربود. شیخ بهایی در عصر صفویه به‌عنوان یکی از عالمان این دوره مطرح شد و توانست تحول‌های چشمگیری را در برخی علوم ایجاد کند.

از شیخ بهایی آثار و تالیفات مکتوب بسیاری برجای مانده که تحقیقات و نظریه‌های او در زمینه‌های مختلف علوم را در بر می‌گیرد. میرداماد یکی از علمای زمان و از دوستان نزدیک شیخ بهایی بود که در بسیاری از مواقع او را همراهی می‌کرد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: