دانلود کتاب مقلدها نوشته‌ی گراهام گرین


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۲ تیر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
4 مگابایت
تعداد صفحات
212 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
121 بازدید
۱۷,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

مقلدها، رمانی نوشته گراهام گرین، به کاوش پیچیده طبیعت و وسواس انسان می‌پردازد. داستان در دوران پس از جنگ جهانی دوم در کشور هاییتی اتفاق می‌افتد. براون، صاحب مهمانخانه؛ اسمیت، آمریکایی ساده دل ؛ و جونز قابل اعتماد، پشت نقاب هنرمندانه شان یک وجه مشترک دارند؛ هر سه از عشق، رنج و تردید می‌ترسند. گرین از طریق دریچه روابط نامتعارف و جذابیت تقلید، روایتی تفکر برانگیز می‌سازد که پرسش‌هایی را در مورد هویت، ادراک و مرز شکننده بین واقعیت و توهم ایجاد می‌کند.

دانلود کتاب مقلدها نوشته‌ی گراهام گرین

گراهام گرین در کتاب تقلیدکنندگان:

گرین در این کتاب به مفهوم عملکرد و نقاب‌هایی که مردم در زندگی روزمره خود می‌زنند نیز می‌پردازد. او از طریق تعاملات شخصیت‌های مختلف، خوانندگان را دعوت می‌کند تا ماهیت واقعی اصالت و فشار اجتماعی را که اغلب مردم را به تقلید کردن هدایت می‌کند، زیر سوال ببرند.

این رمان خوانندگان را به سفری عمیق از خودیابی و درون نگری دعوت می‌کند و از طریق کاوش در تقلید، هویت و تأثیرات ماندگار جنگ، سؤالات اساسی را در مورد ماهیت انسان و پیچیدگی ذاتی تجربه انسانی مطرح می‌کند.

در رمان مقلدها، هائیتی در چنگال پاپادوکِ دیکتاتور، اسیر است و ماکوته، پلیس امنیتی او، یکه تازی می کند. گراهام گرین با شگردهای سینمایی و شیوه‌های گزارش نویسی، نقش بازانش را در فضایی جدی و طنز- که ویژه‌ی اوست- به حرکت در می‌آورد. از اینکه مقلد هستیم نباید چندان گله مند باشیم؛ بازیگری حرفه‌ی شریفی است. اگر لااقل مقلدهای خوبی بودیم، دست کم دنیا شناختی از سبک پیدا می‌کرد. ما واخورده ایم… .

در کتاب مقلدها می‌خوانیم:

کشتی مده آ با مسافرانش به سوی جهنمی که پیش از این بهشتی بود پیش می‌رود. آقا و خانم اسمیت یک زن و شوهر خیالباف و با حسن نیت آمریکایی آمده‌اند در کشور قحطی زدهٔ هائیتی، یک مرکز گیاهخواری راه بیندازند. آن‌ها بر این باورند که گیاهخواری درمان درد خشونت و بیداد آدمیزاد است. ولی به قول راوی داستان این کار تحصیل حاصل است چون در این مملکت بینوا اکثر مردم گوشتی نصیبشان نمی‌شود که بخورند.

با این همه خشونت در بالاترین حد خویش است. براون، که صاحب هتلی در این کشور بی مسافر است، حال که خریداری برای هتلش نیافته‌است به کشور ترس و نومیدی بازمی‌گردد تا دستکم محبوبه‌اش را از دست ندهد و اما جونز، آیا سرگرد ارتش است یا این عنوان را به قصد تلبیس و تزویر به خود بسته‌است؟ براون که به او شک برده بود، می‌توانست با او سرگرم بماند، اگر یکی از ترفندهای جونز پای خود براون را هم به ماجرا نمی‌کشانید.

اسمیت، براون و جونز محورهای این مضحکهٔ شورانگیز و گهگاه خونین هستند، مضحکه‌ای که گراهام گرین در صحنهٔ هائیتی در این نمایش خون جایی که مرگ در مراسم آیینی می‌رقصد با شگردهای سینمایی و شیوه‌های گزارش‌نویسی که در آثارش ورز و پختگی یافته روایت می‌کند و نقش بازانش را در فضایی از جد و طنز که ویژهٔ اوست به حرکت درمی‌آورد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: