دانلود کتاب نسل سوخته نوشته‌ی شهید طاها ایمانی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱ تیر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
4 مگابایت
تعداد صفحات
307 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
457 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

 

کتاب “نسل سوخته” اثر سیدطاها ایمانی، یکی از کتاب‌های مهم و برجسته در حوزه ادبیات داستانی معاصر ایران است. این کتاب در سبک رمان نوشته شده و داستان آن درباره‌ی نسل جوانی است که در دهه ۶۰ و ۷۰ هجری شمسی به دنیا آمده‌اند و تحت تأثیر فرهنگ و شرایط اجتماعی آن دوران بزرگ شده‌اند. داستان این کتاب با شخصیت اصلی آن، “مهران” شروع می‌شود. مهران، پسری جوان و خوش‌ذوق است که در طول داستان، با مشکلات فراوانی روبرو می‌شود؛ مشکلاتی که نشانگر نارضایتی و نگرانی نسل جوان در آن دوران است.

دانلود کتاب نسل سوخته نوشته‌ی شهید طاها ایمانی

 

نویسنده در این کتاب، به شیوه‌ای زیبا و دلنشین، مسائل مختلفی را که نسل جوان آن دوران با آن‌ها مواجه بود، به تصویر می‌کشد. از جمله، مسائلی مثل نارضایتی از سیاست‌های دولت، عدم آزادی بیان، محدودیت‌های فرهنگی و اجتماعی و همچنین مشکلات عاطفی و روابط بین فردی. “نسل سوخته” یک کتاب پرمغز و پرمفهوم است که با خواندن آن، خواننده را به دنیای نسل جوان دهه ۶۰ و ۷۰ می‌برد. این کتاب به عنوان یکی از آثار مهم ادبیات معاصر ایران، توانسته است جایگاه خود را در قلب خوانندگان پیدا کند.

 

دهه‌ی شصت، نسل سوخته :

کتاب نسل سوخته اثر شهید سیدطاها ایمانی، یکی از اثار مهم درباره ی جنگ تحمیلی و اتفاقاتی است که در آن رخ داد و نیز تأثیر آن بر جامعه ایرانی. ایمانی، در این اثر خود، به یادگاری رخدادهایی از جمله اصرار رژیم صهیونیستی بر شروع جنگ و پیامدهای نابخشودنی آن برای جامعه ایران می‌پردازد. به نظر می‌رسد که این اثر، تحلیلات کاملی درباره‌ی جنگ تحمیلی شامل گزارش های بسیار دقیق، کتابچه های داستانی و خاطرات شخصی ایمانی با حضور در جنگ را ارائه می‌دهد.

نویسنده در این کتاب، جزئیات داستانی که گاهی هم ترسناک و پر استرس است، به نحوی زیبا و با سبکی ساده توضیح داده است. وی به دقت شگردهای غیرقانونی و غیراخلاقی برخی رژیم‌ها در جنگ بین‌المللی و اتحادیه شوروی را هم تحلیل کرده است. در کل، کتاب «نسل سوخته» برای شناسایی علل و درک تحمل ویژگی‌ها و موقعیت های فردی برای پیشگیری از دردهای بیانیه عمیقی مانند تحت عنوان نسل سوخته ارائه شده است.

این کتاب، درباره ی فاجعه‌های جنگ تحمیلی است که به عنوان یکی از غم‌انگیزترین دوران مردم ایران بشمار می‌رود. این دوران، به دیگران به یادگاری نمی‌ماند و تنها به طور تصادفی و برای زنده ماندن در کنار بقیه حیاتیت می‌یابد. نویسنده در این کتاب به عمق شخصیت‌های مختلف دوران، رابطه‌های انسانی و تأثیرات ناشی از جنگ بر نیروهای مختلف مانند زنان، کودکان و سالخوردگان بسیار طرفدار پرداخته است. این کتاب، قابل پیشنهاد برای هر فردی است که به دنبال یادگیری درباره ی این دوران سخت و گرفتار باشد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: