دانلود کتاب نقاب آپولون اثر ماری رنولت


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۳۱ شهریور ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
8 مگابایت
تعداد صفحات
307 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
115 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

 

اتفاقات کتاب نقاب آپولون در یونان باستان اندکی پس از پایان جنگ پلوپونزی روی می‌دهد. داستان آن دربارهٔ اجرای تئاترهای زنده و دسیسه‌چینی‌های سیاسی در جوار دریای مدیترانه در آن روزگار است. راوی داستان، نیکراتوس، شخصیتی خیالی است اما شخصیت‌های تاریخی واقعی نظیر دیون سیراکوزی و افلاطون نیز در این رمان نقش‌آفرینی می‌کنند. نیکراتوس بازیگر حرفه‌ای و موفق تئاتر است و نویسنده به‌روشنی تصاویری از فنون و سنن تراژدی‌های یونان کلاسیک را در ذهن خواننده مجسم می‌سازد.

دانلود کتاب نقاب آپولون اثر ماری رنولت

بخشی از کتاب نقاب آپولون ماری رنولت:

در بیست و شش سالگی تا حدی در آتن شناخته شده بودم. در پیرائوس چندین و چند بار در اثر اول بر صحنه ظاهر شده، و در تماشاخانه شهر نیز در چند نمایش موفقیت‌آمیز اثر‌های دوم را ایفا کرده بودم.

اما آن‌ها اثر‌های اول را همیشه به آقایان بالغ می‌دادند، و مناسبترین اثر‌های من همیشه اثر خانم ها بود. امکان پذیر بود کار به جایی برسد که همیشه یک رشته اثر‌های تکراری را به من واگذار کنند، به هر حال، من هم پسر خلف پدرم بودم.

حال آن که هر کس می‌خواست اثر زنی باارزش را به پیمانه هنرپیشه بگذارد، پیش از تمام به یاد تئودوروس می‌افتاد. این دوره، دوره‌ای بود که برای خیلیی از هنرمندان پیش می‌آید، زمانی که هنرمند بایست از تمام چیزهایی که به گذشته‌اش مربوط می‌شوند ببرد و جدا شود…

معرفی کتاب نقاب‌ آپولون:

تئودوروس یکی از بزرگ‌ترین ستاره های نمایش در یونان بوده است. او نیز چون دیگر بازیگران مجبور بوده که به هر نحو رضایت تماشا گران را جلب کند؛ اما معروفیت او بیش تر مربوط به نقش قهرمانان زنی است که در تراژدی‌ها ایفا می‌کرد.

وقتی او در مقابل الکساندر فرایی نقش «مروپه» را ایفا می‌کرد، آن راهزن خونخوار مجبور شد از سالن بیرون برود، چون خجالت می کشید کسی اشک های او را ببیند. باید به خاطر داشت که نقاب های تخت تراژدی و کمدی که در هنرهای تجاری امروز رایج شده اند، هیچ مشابهتی با نقاب‌های نمایشی در یونان آن روزگار ندارند.

آن نقاب‌ها تمام سر را می پوشانده و شامل کلاه گیس پارچه‌ای نیز می‌شده است. نیکراتوس، بازیگر با استعداد تراژدی‌های کلاسیک در قرن چهارم پیش از میلاد است که با گروه بازیگرانش در سرتاسر یونان سفر می‌کند. نقاب آپولون از سفر نیکراتوس و آشنایی اش با افلاطون تا حوادث خونینی را در بر می گیرد که به جنگ سیراکوز منجر شد…

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: