دانلود کتاب اصول مقاله نویسی ISI


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۴ تیر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
3 مگابایت
تعداد صفحات
72 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
126 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

‌در مقاله‌نویسی، اصولی وجود دارد که اگر به آن‌ها توجه نشود، ممکن است باعث کاهش کیفیت و ارزش مقاله شود. یکی از اصول مهم در مقاله‌نویسی، استفاده از منابع معتبر و قابل اطمینان است که می‌تواند در به چالش کشیدن فرضیات مطرح شده و تضمین کیفیت محتوای مقاله کمک کند. هر گونه استفاده از منابع و مطالب دیگران باید با ذکر مرجع آن صورت گیرد و به خواننده اجازه داده شود تا خودش مطالب مذکور را بررسی کند. یکی دیگر از اصول مقاله نویسی ISI، وضوح زبان و ارائه داده‌هاست. برای دانلود کتاب اصول مقاله نویسی به خواندن ادامه دهید…

دانلود کتاب اصول مقاله نویسی ISI

اصول مقاله نویسی :

مقاله‌نویسی از دو بخش عمده تشکیل می‌شود که شامل بخش مقدمه و بخش اصلی می‌شود. بخش مقدمه، اولین بخشی است که خواننده با آن مواجه می‌شود و می‌تواند نگاهی به موضوع، اهمیت آن و هدف مقاله داشته باشید. در این بخش نیز باید مطمئن شوید که یک مبحث دوبار تکرار نشود و به طور خلاصه مطالب موجود در بخش اصلی نیز معرفی شود. بخش اصلی نیز باید در قالب بخش‌های متفاوتی تنظیم شود تا از خوانایی مقاله حمایت شود. همچنین، بهتر است که هیچ گاه برای طولانی کردن مقاله، مطالب فرعی و بدون اهمیت در آن قرار نگیرد و بعد از نوشتن مقاله‌، بارها و بارها آن را بررسی کرده و از ویرایش نهایی قبل از ارائه خود، مطمئن شوید. بنابراین رعایت اصول مقاله‌نویسی می‌تواند جهت بهبود کیفیت کار شما بسیار مؤثر واقع شود.

مقاله ISI:

با افزایش محبوبیت مجلات ISI، درک اصول نگارش مقالاتی که استانداردهای تعیین شده توسط این مجلات را رعایت می‌کنند، بسیار مهم است. یکی از مهمترین اصول، اصالت تحقیق است. مجلات ISI فقط مقالاتی را منتشر می‌کنند که نتایج آنها در جای دیگری منتشر نشده است، و این امر برای نویسندگان ضروری است که بررسی‌هایی گسترده روی مقاله خود انجام دهند و هر شکافی را که وجود دارد، پر کنند.

یکی دیگر از اصول مقاله نویسی ISI، وضوح زبان و ارائه داده ها است. نویسندگان باید به زبانی واضح و مختصر بنویسند که به راحتی قابل درک باشد و از استفاده از اصطلاحات خاص خودداری کنند. علاوه بر این، داده‌ها باید به وضوح در جداول، نمودارها، و شکل ها ارائه شوند و تمام توضیحات لازم و زمینه ارائه شود.

در نهایت، رعایت استانداردهای اخلاقی در مقاله نویسی ISI بسیار مهم است. نویسندگان باید اطمینان حاصل کنند که تحقیقات آنها به شیوه‌ای اخلاقی و مسئولانه انجام شده است، آنها از کارهای دیگران سرقت علمی نکرده‌اند و قبل از انجام تحقیق کلیه مجوزها و تاییدیه‌های لازم را کسب کرده اند. با پیروی از این اصول، نویسندگان می‌توانند شانس انتشار تحقیقات خود را در مجلات ISI با کیفیت بالا افزایش دهند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: