دانلود کتاب اسطوره بازگشت جاودانه اثر میرچا الیاده


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۷ تیر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
5 مگابایت
تعداد صفحات
207 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
150 بازدید
۱۸,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

 

کتاب «اسطوره بازگشت جاودانه» اثر میرچا الیاده، کاوشی فریبنده در مورد شیفتگی و تکیه بشریت به اسطوره‌هاست. الیاده، محقق بسیار مورد توجه تاریخ دینی و پدیده‌شناس، مفهوم بازگشت ابدی را به‌عنوان جنبه‌ای اساسی از فرهنگ‌ها و مذاهب مختلف در سراسر جهان بررسی می‌کند. الیاده استدلال می‌کند که انسان‌ها به‌طور غریزی به دنبال احساس معنا و نظم در زندگی خود هستند و اسطوره‌ها به‌عنوان وسیله‌ای برای ارضای این میل عمیق عمل می‌کنند.

دانلود کتاب اسطوره بازگشت جاودانه اثر میرچا الیاده

معرفی کتاب اسطوره بازگشت جاودانه:

به گفته او، اسطوره بازگشت جاودانه که در آن زندگی به‌عنوان یک فرآیند چرخه‌ای دیده می‌شود، راهی را برای افراد فراهم می‌کند تا با امر جاودانه و مقدس ارتباط برقرار کنند. الیاده با پذیرفتن این ایده که تاریخ خطی نیست، بلکه تکرار می‌شود، معتقد است که مردم می‌توانند در شرکت در آیین‌ها و اجرای مجدد رویدادهای اسطوره‌ای آرامش و هدف را پیدا کنند.

علاوه بر این، الیاده تأکید می‌کند که اسطوره‌ها خیالات یا دروغ‌های صرف نیستند، بلکه نمادهایی پر از معنا و اهمیت عمیق هستند. همانطور که او استدلال می‌کند، اسطوره‌ها الگوهایی کهن را در اختیار افراد قرار می‌دهند که می‌تواند رفتارها، باورها و درک آنها از جهان را هدایت کند. از طریق نمادگرایی اسطوره‌ای، انسان‌ها قادرند از محدودیت‌های زندگی روزمره خود فراتر رفته و به قلمرویی دست یابند که هم مقدس و هم متعالی است. کاوش الیاده در مورد قدرت دگرگون کننده اسطوره چشم اندازی قانع کننده در مورد نقش روایات و نمادها در شکل دادن به وجود انسان ارائه می دهد.

بازگشت جادودانه:

در پایان، کتاب «اسطوره بازگشت جاودانه» بررسی قانع‌کننده‌ای از اهمیت اسطوره‌ها در فرهنگ بشری و شیوه‌های شکل‌دهی و معنا بخشیدن به زندگی ما ارائه می‌دهد. رویکرد علمی الیاده، همراه با درک عمیق او از سنت‌های مذهبی مختلف، به افراد اجازه می‌دهد تا پیوندهای عمیق بین اسطوره‌ها، آیین‌ها و تجربیات انسانی را کشف کنند. نویسنده از طریق تحلیل‌های خود ما را تشویق می‌کند تا در مورد روش‌هایی که اسطوره‌ها همچنان نقش مهمی در دنیای امروز ما بازی می‌کنند و باورها، اعمال و احساس هویت ما را شکل می‌دهند، فکر کنیم.

هدف از نگارش این کتاب پژوهشی است درباره برخی از جنبه‌های هستی شناسی کهن و یا به عبارت دقیق‌تر درباره مفاهیم هستی و واقعیت. آنچنان که مفاهیم مذکور را می‌توان از طرز رفتار انسان در جوامع کهن استنباط کرد. جوامع کهن یا سنتی هم شامل جهانی است که معمولا از آن با صفت بدوی یاد می‌شود و هم فرهنگ و تمدن‌های باستانی آسیا، اروپا و آمریکا را در برمی گیرد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: