دانلود کتاب پنج حلقه اثر موساشی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۷ شهریور ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
7 مگابایت
تعداد صفحات
85 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
549 بازدید
۲۰,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

 

«کتاب پنج حلقه» در سال هزار و ششصد و چهل و سه به دست ساموراییِ مبارزِ معروف و شکست‌ناپذیری به نام میاموتو موساشی نوشته شده است. این کتاب تحلیلی از روند تلاش برای یادگیری و چیرگی بر اختلافاتی است که همیشه در همه‌ی روابط انسانی وجود دارند. هنرهای رزمی برای موساشی، بیشتر روشی برای چیرگی بر ذهن بود تا قدرت‌های فنی؛ و درس اصلی او در «کتاب پنج حلقه» هم روش رسیدن به این چیرگی است.

دانلود کتاب پنج حلقه اثر موساشی

معرفی کتاب 5 حلقه:

این کتاب بی‌نظیر فقط برای هنرهای رزمی نیست و هرکسی که بخواهد این اصول جاودان را در زندگی پیاده کند، از آن سود می برد. در کنار کتاب «هنر جنگ سان تزو»، «کتاب پنج حلقه» هم یکی از بهترین کتاب‌هایی است که راجع به هنر ظریف مبارزه و پیروزی از قاره‌ی آسیا بیرون آمده است.

موساشی «کتاب پنج حلقه» را در اواخر عمرش به عنوان کتاب راهنما برای شاگردانی نوشت که رو در رو آموزش داده بود. برخی موارد ظاهراً به قدری با نوشتن منتقل نمی‌شدند که او پس از یک یا دو سطر تعریف موضوع، به سادگی نوشته است «این یک سنت شفاهی است»، به این معنی که باید از فرد به فرد منتقل می‌شد نه در کتاب.

میاموتو موساشی در  کتاب پنج حلقه :

میاموتو موساشی، سامورایی افسانه‌ای ژاپن و رهبری نظامی با استراتژی‌های بزرگ بود. هنرهای وی از جمله نقاشی، مجسمه‌سازی و خطاطی در تاریخ این کشور بی‌نظیر است. به دلیل مهارتی که میاموتو در شمشیرزنی داشت در ژاپن به او لقب «قدیس شمشیر» دادند.

کتاب«پنج حلقه» موساشی که در باب طریقت جنگ‌آوری سامورایی‌ها است، هنوز در ژاپن و کشورهای مختلف تدریس می‌شود. این اثر در چهار دفتر با نام‌های «دفتر زمین»، «دفتر آب»، «دفتر باد» و «دفتر تهیا» تنظیم شده است که در هر دفتر قوانین خاص آن بخش را آموزش می‌دهد.

در بخشی از «دفتر زمین» می‌خوانید: 

«طریقت جنگجو، پذیرشِ مداومِ مرگ است. هر چند که نه تنها جنگاوران، بلکه راهبان، زنان، دهقانان، و مردمانِ مسکین نیز آگاه گردیده‌اند که به سببِ وظیفه یا از سرِ شرافت، بی‌درنگ مهیای مرگ شوند؛ اما این‌ها چیز دیگری است.

جنگجو متفاوت از این است، چرا که طریقت تدبیر با وارسیِ شیوه‌ی فاتحان و پیروزمندان بنیاد نهاده شده است. به واسطه‌ی پیروزی‌های انفرادیِ شمشیرزنان یا با فرمانِ جنگ‌های بزرگ، ما می‌توانیم بر قدرت و نام‌وریِ خود یا سرورانِ خود بیافزاییم. این، باور به تدبیراست.»

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: