دانلود کتاب رایحه درمانی نوشته‌ی لوسیندا دیکن


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۹ شهریور ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
37 مگابایت
تعداد صفحات
202 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
127 بازدید
۱۸,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

 

رایحه درمانی جیست و چگونه می‌توان با اعتماد از این روش معالجه‌ای برای حفظ تندرستی خود و نزدیکان و دوستان استفاده کرد؟ رایحه درمانی یعنی استفادۀ مطمئن از روغن‌های گریز گیاهی برای مصرف خصوصیات شفابخش آن‌ها در حفظ تندرستی، برقراری آرامش، و حفظ سلامت روانی و جسمی. یا به بیان دیگر، مصرف عصاره‌هایی که دارای منشأ گیاهی هستند برای ارتقای تندرستی و سلامتی. کتاب رایحه درمانی نوشته‌ی لوسیندا دیکن، گونه‌های متفاوت روغن‌های فرّار سودمند و خصوصیات آن‌ها و چگونگی برخورداری ار رایحۀ متنوّع و دلپذیر این روغن‌ها را شرح می‌دهد.

دانلود کتاب رایحه درمانی نوشته‌ی لوسیندا دیکن

معرفی کتاب رایحه درمانی :

کتاب «رایحه‌درمانی» اثرلوسیندا دیکن-دیویس به کوشش «شهین‌دخت سرلتی» به فارسی برگردانده شده است. این اثر به معرفی رایحه‌درمانی و روش درمانی آن برای حفظ سلامتی افراد می‌پردازد.

آروماتراپی یا رایحه درمانی یعنی استفاده از عطرها در درمان. در این روش از روغن‌های گیاهی خوشبو مانند گل سرخ، لیمو، سنبل، یا نعنا برای درمان استفاده می‌شود. این عصاره‌ها را به صورت ماساژ روی سطح پوست یا در شستشو یا تنفس مستقیم یا پخش کردن در محل زندگی به کار می‌برند.

از این روش برای تسکین درد، مواظبت از پوست، کاهش اضطراب و خستگی و نیرو بخشیدن به بدن استفاده می‌شود. عطرها می‌توانند روی حالات خلقی مؤثر باشند، خستگی و اضطراب را کاهش دهند و باعث آرامش شوند. هنگامی که عطرها استشمام می‌شوند، از طریق پیاز بویایی و تحریک اعصاب روی مغز اثر می‌گذارند.

رایحه درمانی یکی از روش‌هایی است که نسبت به سایر روش‌های درمانی از پیشرفت سریعی برخوردار بوده و به صورت گسترده‌ای در منازل، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها برای موارد مختلفی از جمله کاهش درد حین زایمان، کاهش درد ناشی از عوارض شیمی درمانی در بیماران سرطانی و توانبخشی بیماران قلبی استفاده می‌شود.

آروماتراپی و کاربردهای عملی این روش:

یکی از نقاط قوت کتاب دیکن تاکید او بر کاربردهای عملی رایحه درمانی است. او چندین فصل را به روش‌های مختلف استفاده از روغن‌های ضروری برای درمان، مانند ماساژ، استنشاق، و حمام اختصاص می‌دهد.

نویسنده دستورالعمل‌های گام به گام در مورد نحوه ترکیب روغن‌ها، رقیق کردن صحیح آنها و استفاده ایمن از آنها بر روی بدن یا در فضای زندگی ارائه می‌دهد. راهنمایی‌های او به خوانندگان این امکان را می‌دهد که آروماتراپی را در زندگی روزمره خود بگنجانند و مسئولیت رفاه خود را بر عهده بگیرند.

علاوه بر این، دیکن همچنین مزایای عاطفی و روانی رایحه درمانی را برجسته می‌کند. او توضیح می‌دهد که چگونه روغن‌های خاص می‌توانند به ایجاد یک محیط آرام‌بخش و پرورش‌دهنده، کاهش اضطراب و افسردگی، و افزایش وضوح ذهنی و تمرکز کمک کنند. تأکید دیکن بر ارتباط ذهن و بدن و تأثیر رایحه درمانی بر سلامت عاطفی، این کتاب را به منبعی ارزشمند برای کسانی که به دنبال درمان‌های طبیعی برای مشکلات سلامت روان خود هستند، تبدیل می‌کند.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: