دانلود کتاب سفرنامه ناصرالدین شاه به فرنگ به قلم ناصرالدین شاه


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۴ مرداد ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
6 مگابایت
تعداد صفحات
260 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
139 بازدید
۲۰,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

 

کتاب سفرنامه ناصرالدین شاه به فرنگ، روایتی گیرا از سفر قهرمان داستان به سرزمینی دوردست است. ناصرالدین شاه، چهارمین پادشاه از دودمان قاجار، سفری را به فرنگ آغاز می‌کند، سرزمینی اسرارآمیز و مسحورکننده که به‌خاطر فرهنگ منحصربه‌فرد و مناظر خیره‌کننده‌اش معروف است. شاه در سراسر صفحات سفرنامه خود، خوانندگان را دعوت می‌کند تا شاهد برخوردها، مشاهدات و تأملات او در این سفر تحول آفرین باشند.

سفرنامه ناصرالدین شاه به فرنگ:

شاه در فصل اول، برداشت‌های اولیه و مهیجی که با پا گذاشتن به فرنگ احساس می‌کند را شرح می‌دهد. او خیابان‌های شلوغ، بازارهای پرجنب‌وجوش، و ساختمان‌های سر به فلک کشیده را به وضوح به تصویر می‌کشد که این سرزمین خارجی را بسیار جذاب می‌کند. نثر شیوای شاه، خواننده را مستقیماً به قلب فرنگ می‌برد و او را در تابلوی غنی از مناظر و صداها غوطه ور می‌کند.

این سفرنامه یکی از گونه‌های قدیمی ادبیات است که این فرصت را به خواننده می‌دهد که با یک سرزمین از زاویه نگاه یک مسافر آشنا شود، مسافری که شاید با فرهنگ و باورهای یک سرزمین آشنا نباشد و همین آشنا نبودن داستان و نگاهی متفاوت می‌سازد. کتاب سفرنامه ناصرالدین شاه به فرنگ به خواننده کمک می‌کند تاریخ و فرهنگ ایران عصر قاجار را بهتر بشناسد.

کتاب سفرنامه ناصرالدین شاه به فرنگ، یکی از مهمترین آثار تاریخی ایران است. این سفرنامه در دوره قاجار نوشته شده است و شامل توصیفات و شرحی از سفر ناصرالدین شاه به اروپا است. در این کتاب، ناصرالدین شاه به توصیف شهرهای مختلف فرانسه، انگلستان، اسپانیا و هلند می‌پردازد. او درباره فرهنگ و زندگی مردم اروپایی، سیستم آموزشی و دانشگاه‌های آن‌ها، صنایع و تجارت، هنر و معماری، رویدادهای مذهبی و فرهنگی و … نظرات خود را بیان می‌کند.

ناصرالدین شاه قاجار:

«ناصرالدین شاه قاجار» در دورة پنجاه‌سالة سلطنت خویش چندین‌بار عزم سفر به نقاط مختلف دنیا کرد که یکی از آنها سفر به فرانسه در سال 1290 ق است. وی سفر خویش را از تهران در 21 صفر همراه با هیئتی آغاز نموده و تمامی آنچه را که روی داده، با ذکر تاریخ یادداشت کرده است.

این سفر در ماه رجب، با بازگشت به ایران پایان یافته است. کتاب حاضر، گزارش این سفر بوده و در بخشی از آن می‌خوانیم: «بعد رفتیم به عمارت لوور جمعی حکما و دانشمندان پاریس آن‌جا بودند، وزیر علوم که مردی بسیار فربه و بلند و اسمش «باتبی» است آنجا بود رفتیم به مرتبة پایین عمارت که مجسمه‌های مرمر قدیم و جدید آنجا بود سواره زره‌پوش مشعل‌ها به دست جلو ما می‌رفتند حکما و علما از دو طرف و وزیر علوم نزدیک ما راه می‌رفت بعد از گردش زیاد آمدیم منزل مجسمه‌های بسیار خوب، دیده شد یک مجسمة بزرگی بود از مرمر بسیار عظیم‌الجثه و قوی‌هیکل تکیه به کوه داده نشسته پاهایش دراز و ظرفی در دستش بود که آب از آن می‌ریخت».

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: