دانلود کتاب شاهکارهای هنر ایران اثر آرتور اپهام پوب


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۵ مهر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
142 مگابایت
تعداد صفحات
218 صفحه
تعداد بازدید
193 بازدید
۱۸,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

کتاب شاهکارهای هنر ایران از بهترین آثاری است که در معرفی انواع هنر ایران، به جز معماری، نگاشته شده است. نویسنده ی پرآوازه ی آن، پیش از این کتاب، اثر بسیار گران مایه خود، سیری در هنر ایران را منتشر کرد. کتاب حاضر به طور فشرده اما جامع، تاریخ هنر ایران و سیر تحول آن تا عصر صفوی را بررسی می کند.

دانلود کتاب شاهکارهای هنر ایران اثر آرتور اپهام پوب

کتاب شاهکارهای هنر ایران:

در سال های آغازین قرن بیستم چندین نمایشگاه از آثار هنرهای ایرانی در کشورهای آمریکا و اروپا ترتیب یافت. میان این نمایشگاه ها معروف تر از همه نمایش هنرهای ایران توسط آکادمی سلطنتی لندن بود که در سال ۱۹۳۱ منعقد شد و در آن آثاری فراهم آمد که به ۳۱ کشور تعلق داشت و ارزش تمام آنها به هشت ملیون لیره بالغ میشد. کتاب شاهکارهای هنر ایران یاد بود نمایشگاه های هنر ایران است؛ تمام اشیایی که عکس آنها در این کتاب آمده است در نمایشگاه سال ۱۹۴۰ نیویورک به معرض نمایش قرار داده شده است.

پوپ اولین سفر خود را در بهار سال 1925 به ایران انجام داد. وی در سخنرانی ای از ایرانیان خواست که از معماری گذشته خود قدردانی کرده و از آن به عنوان الهام برای بناهای مدرن استفاده کنند.

رضا شاه پهلوی، نخست وزیر وقت و بعدا شاه ایران، سخنرانی را شنید، با پوپ دیدار کرد و علاقه شخصی به مرمت و احیای معماری ایرانی را آغاز کرد. وی به پوپ اجازه ورود به مساجد اصلی را برای مطالعه و عکاسی از معماری آنها داد و به عنوان یک حامی مادام العمر در فعالیت های پوپ در این زمینه شد.

آرتور اپهام پوب:

آرتور آپهم پوپ (به انگلیسی: Arthur Upham Pope) (زاده ۷ فوریه ۱۸۸۱ رودآیلند – درگذشته ۳ سپتامبر ۱۹۶۹ شیراز) مورخ شهیر آمریکایی آثار هنری ایران بود. او یکی از بنیان‌گذاران مؤسسه آسیایی دانشگاه پهلوی بود و مدت ۲۴ سال آن را هدایت نمود؛ پوپ از بزرگترین محققینی بوده که فرهنگ و معماری ایران را به جهانیان معرفی کرد.

در سال 1928، پاپ موسسه آمریکایی هنر و باستان شناسی ایرانی را تأسیس کرد که در سال 1930 در شهر نیویورک ایجاد شد و بعدا به موسسه آسیا تبدیل شد. وی دانشمندان دیگری را برای تدریس و تحقیق تحت نظارت این موسسه به خدمت گرفت و از سال 1929 تا 1939 سفرهای زیادی را به ایران انجام داد تا از هنر و معماری عکس بگیرد و در کاوش های باستان شناسی شرکت کند.

بررسی شش جلدی هنر ایرانی از دوران ماقبل تاریخ تا امروز توسط مطبوعات آکسفورد در سالهای 1938 تا 39 منتشر شد و پاپ و همکارانش مقارن با انتشار این نمایشگاه چندین نمایشگاه هنر ایرانی در ایالات متحده و اروپا را ترتیب دادند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: