دانلود کتاب تحلیل ذهن اثر برتراند راسل


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۴ مهر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
4 مگابایت
تعداد صفحات
358 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
145 بازدید
۱۴,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

 

کتاب تحلیل ذهن، اثری نوشته‌ی برتراند راسل است که نخستین بار در سال ۱۹۲۱ منتشر شد. این کتاب، مفهومی جدید از ذهن را به وجود آورد و یکی از بدیع‌ترین و جذاب‌ترین پرداخت‌ها به دانش را ارائه کرد. راسل با بهره‌گیری از آثار روانشناس‌هایی چون ویلیام جیمز، به شکلی جامع و هوشمندانه، موضوعاتی چون باور، خواسته، عادت، حافظه، معنا و قانون علیت را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد. استدلال‌های او به بستری برای بسیاری از تئوری‌های ذهن در آینده تبدیل شد و همچنین، چارچوبی را برای آثار فلسفی بعدی خودش فراهم کرد. برتراند راسل در کتاب تحلیل ذهن، تحلیلی تلفیقی از مادی‌گرایی روانشناسی و ضد‌مادی‌گرایی فیزیک ارائه می‌کند.

دانلود کتاب تحلیل ذهن اثر برتراند راسل

تحلیل ذهن اثر برتراند راسل:

کتاب تحلیل ذهن، نوشته‌ی برتراند راسل است که نخستین بار در سال 1921 منتشر شد. این کتاب، مفهومی جدید از ذهن را به وجود آورد و یکی از بدیع‌ترین و دلبرا‌ترین پرداخت‌ها به دانش را ارائه کرد.

راسل با بهره‌گیری از آثار روانشناس‌هایی چون ویلیام جیمز، به شکلی جامع و هوشمندانه، موضوعاتی چون باور، خواسته، عادت، حافظه، معنا و قانون علیت را مورد تحلیل و تحقیق قرار می‌دهد.

استدلال‌های او به بستری برای خیلیی از تئوری‌های ذهن در آینده تبدیل شد و همینطور، چارچوبی را برای آثار فلسفی بعدی خودش فراهم کرد. برتراند راسل در کتاب تحلیل ذهن، تحلیلی تلفیقی از مادی گرایی روانشناسی و ضد-مادی گرایی فیزیک ارائه می‌کند.

بخش هایی از کتاب برتراند راسل:

سفر کردن، چه در جهان ذهنی و چه فیزیکی، لذت بخش است، و دانستن این نکته خوب است که، حداقل در جهان ذهنی، سرزمین‌های وسیعی وجود دارند که هنوز کاوش‌های کمی در آن‌ها صورت گرفته است.

هر کسی از ما که با نامه‌ای فراموش شده متعلق به چندین سال قبل مواجه شده، از دانستن این نکته شگفت زده خواهد شد که نظراتمان چقدر احمقانه‌تر از چیزی بودند که فکر می‌کرده‌ایم.

آن‌هایی که عقیده دارند ذهن، واقعیت است و ماده، رویایی شرورانه است، «آرمان گرا» نامیده می‌شوند؛ واژه‌ای که معنایش در فلسفه با معنایش در زندگی روزمره متفاوت است. آن‌هایی که استدلال می‌کنند ماده، واقعیت است و ذهن، فقط یکی از ویژگی‌های ماده‌ی زیستی است، «ماده گرا» نامیده می‌شوند.

معرفی نویسنده:

«برتراند راسل»، ریاضی دان و فیلسوفی برجسته در قرن بیستم بود که تغییر نگرشِ نسل خود از مثبت اندیشیِ ویکتورایی به هراسِ پساجنگ را به شکلی بی‌واسطه مشاهده کرد. او همیشه اعتقاد داشت که ایده‌ها و افکار می‌توانند دنیا را دگرگون کنند.

«راسل» در بسیاری از رویدادهایی که جهان سیاست را در نیمه‌ی نخست قرن بیستم شکل دادند، نقشی مهم داشت و یکی از بزرگترین فعالان صلح در این دوران بود. او در حلقه‌های آکادمیک بیش از هر چیز به خاطر مشارکت‌های پیشگامانه‌اش در ریاضیات، منطق فلسفی و «معرفت شناسی» شناخته می‌شود.

«راسل» علاوه بر ارائه‌ی چندین ایده و تئوری مهم به نسل‌های بعدی دانش پژوهان، سبکی از تفکر را پدید آورد که امروزه با نام «فلسفه تحلیلی» شناخته، و همچنان در اغلب دانشکده‌های فلسفه در سراسر جهان تدریس می‌شود. علاوه بر این‌ها، «برتراند راسل» در سال 1949 «نشان لیاقت» را از حکومت بریتانیا دریافت کرد و در سال 1950 نیز، برنده ی جایزه‌ی «نوبل ادبیات» شد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: