دانلود کتاب تاریخ تمدن ویل دورانت


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۸ آبان ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
38 مگابایت
تعداد صفحات
7519 صفحه
تعداد بازدید
159 بازدید
۲۲,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

کتاب تاریخ تمدن ویل دورانت نام مجموعه کتابی ۱۱ جلدی است که ویل دورانت به‌همراه همسرش آریل دورانت دربارهٔ تاریخ زندگی انسان از دوران پیش از تاریخ تا پایان سدهٔ هجدهم نوشته‌اند. این مجموعه ناتمام است. دورانت و همسرش قصد داشتند نگارش آن را تا تاریخ معاصر غرب (تا سال ۱۹۳۳) ادامه دهند، اما با مرگ تقریباً هم‌زمان آنان، مجموعهٔ تاریخ تمدن تا جلد ۱۱، که اختصاص به دوران ناپلئون دارد، پیش رفت. در ۶ جلد نخست این مجموعه نام ویل دورانت به‌عنوان نویسنده آمده‌است و آریل دورانت ویراستار است، ولی در جلدهای بعدی هر دو نویسنده هستند.

دانلود کتاب تاریخ تمدن ویل دورانت

کتاب‌های ۱۱ جلدی تاریخ تمدن عبارت‌اند از:

 1. مشرق زمین، گاهواره تمدن
 2. یونان باستان
 3. قیصر و مسیح
 4. عصر ایمان
 5. رنسانس
 6. اصلاح دین
 7. آغاز عصر خرد
 8. عصر لویی
 9. عصر ولتر
 10. روسو و انقلاب
 11. عصر ناپلئون

سبک تاریخ‌نگاری ویل دورانت در این کتاب:

ویل دورانت در این اثر به جای پرداختن به جنبه‌ای خاص از تاریخ، نگاهی تحلیلی به جوانب مختلف تاریخ بشریت دارد. او در پیش‌گفتار جلد نخست این مجموعه، در این باره چنین بیان داشته است: «…مدت مدیدی است که من به این عقیده رسیده‌ام که طریقۀ نوشتن تاریخ به شکل قسمتهای مجزا از یکدیگر، که من آن را ترتیب طولی نام می دهم (مانند تاریخ اقتصادی، تاریخ سیاسی، تاریخ مذهبی، تاریخ فلسفه، تاریخ ادبیات، تاریخ علوم، تاریخ موسیقی، و تاریخ هنر) حق وحدت زندگانی بشری را ادا نمی کند، و تاریخ در عین حال که به صورت طولی نوشته می شود باید متفرعاتی هم داشته باشد، و جنبۀ ترکیبی و تحلیلی هر دو باید مراعات شود؛ تاریخ وقتی به صورت کمال مطلوب نزدیک خواهد شد که مورخ، برای هر دورهٔ تاریخی، صورت کاملی از سازمانها و حوادث و طرق زندگی را که از مجموع آنها فرهنگ یک ملت ساخته می شود رسم کند…».

زندگی نامه ویل دورانت:

ویلیام جیمز دورانت( ۱۹۸۱ـ ۱۸۸۵)، تاریخ‌نگار امریکایی است و همسرش آریل دورانت با نام اصلی چایا کافمن( ۱۹۸۱– ۱۸۹۸)، یکی از نویسندگان تاریخ تمدن است. آریل و همسرش برای کتاب دهم مجموعه «تاریخ تمدن» برنده جایزه پولیتزر شدند.

مهم‌ترین اثر او «تاریخ تمدن» است و در این کتاب توانسته‌ با استفاده از آثار مورخان دیگر (از هرودوت تا آرنولد توین‌بی)، که از ابتدای تاریخ مکتوب بشر تا کنون زیسته‌اند، مکتب نوینی از تاریخ‌نگاری را به وجود آورَد.

برخلاف دیگر تاریخ‌نگاران که تنها تمرکزشان بر روی وقایع تاریخی و سیر تمدن بشری بود، وی در اثر خود به عوامل تمدن‌ساز در طول تاریخ نیز توجه می‌کند. در این باره نقل‌قولی دارد که چنین است: «تمدن رودی است با دو ساحل».

بخشی از کتاب تاریخ تمدن ویل دورانت:

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «پدیده‌ دین، از آن جهت که تاریخی به دیرینگی تاریخ بشر دارد، بسیار درخورِ توجه می‌نماید. به‌جرأت می‌توان گفت که هیچ پدیده‌ای در طول تاریخ، این‌چنین پابه‌پای انسان پیش نیامده است؛ پیشرفت‌ها و پسرفت‌های نوعِ بشر، افت‌وخیزهای تمدن بشری، و سردوگرم‌های جوامع بشری، به‌گواهی تاریخ ـ به‌نوعی ـ گاه انگیزه‌هایی دینی داشته‌اند و گاه به تحول‌هایی در نگرش‌های دینی منجر شده‌اند.

بدین ترتیب، نگاهی به تاریخِ دینی بشر، یا تاریخِ بشری دین، نه تنها خالی از لطف نیست بلکه به نظر، بسیار ضروری می‌رسد. آن چه در این کتاب می‌آید، اگرچه ناکامل، تلاشی است برای معرفی صرفِ روابط، تأثیرها، و تأثرهای نیاکان بشری‌مان با مشغول‌کننده‌ترین مفهوم تاریخ؛ یعنی دین. در تدوین این مجموعه، اصلی‌ترین محل رجوع «تاریخ تمدن» بوده است. به هر روی، هدف خاص و اصلی از تدوین و انتشار این کتاب، آگاه ساختن خوانندگان به ماجرای تاریخی دین، در مجالی اندک، و هدف عام، علاقه‌مند کردن آن‌ها به مطالعه در باب تاریخ و تمدن بشری بوده است».

  راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: