دانلود کتاب طب النبی و طب الصادق (روش تندستی در اسلام)


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۱ آبان ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
1 مگابایت
تعداد صفحات
83 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
108 بازدید
۱۷,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

از نشانه‌های کامل بودن دین اسلام دیدگاه چند بعدی آن به انسان و اهمیت به سلامتی آن است. در نظر دین، سلامت روح و روان مهم‌تر از سلامتی جسم است و جسم برای رشد معنوی و شکوفایی عقلانی است، اما رسیدن به این هدف والا، در کنار جسمی سالم و شاداب میسر خواهد شد و به دلیل اینکه بدن، مرکب روح و وسیله‌ی قوای درونی در این مسیر رشد و بالندگی است رعایت نکات بهداشتی و حفظ تندرستی و برخورداری از برنامه‌ای درست در رابطه با خوردن و آشامیدن، معیشت و امور جسمی، لازم و واجب است. کتاب طب النبی و طب الصادق منطبق بر مسائل بهداشتی و پزشکی روز، با هدف شناساندن مسائل بهداشتی و پزشکی دوران پیامبر اکرم (ص) به رشته تحریر در آمده است. برای دانلود کتاب پی دی اف فوق ادامه مطلب را دنبال کنید

دانلود کتاب طب النبی و طب الصادق (روش تندستی در اسلام)

بخشی از متن کتاب طب النبی :

قرآن کریم بر صاحب رسالت حضرت محمد بن عبدالله (ص) نازل شد و در آن هرچیزی که به صلاح بشریت بود در تمام شئون زندگی بیان شده است و کوچک و بزرگی نیست که در آن نیامده باشد و چیزی را که زندگی بشر به آن نیاز دارد فروگذار نکرده و جانبی از آن را ناگفته نگذاشته و مطابق با دوره های زندگی انسان در نسل های گوناگون است.

بنابراین قرآن قانون جهانی عام و برنامه ی اصلاحی فراگیر و  شیوه آسمانی حکیمانه است که خداوند لطیف و آگاه آن را به وسیله ی راستگوترین خلق خود برای خوشبختی انسان و راست کردن کجی ها و رساندن او از حیوانیت به قله راحتی و رفاه نازل کرده است به خاطر همین هدفهای بلند بود که قرآن به تمامی جوانب زندگی بشر عنایت داشت تا هر موجود زنده ای در طریق سعادت خود قرار بگیرد و وظیفه ی خود را که همان اطاعت و عبادت بود انجام دهد…

در بخشی از متن کتاب طب النبی و طب الصادق می‌خوانیم:

پیامبر خدا (ص): «در انسان پاره گوشتی است (که اگر سالم باشد، همه‌ی بدن به سلامت آن، سالم است و اگر گرفتار بیماری باشد، همه‌ی بدن به بیماری آن، بیمار است) قلب نام دارد.» پیامبر می‌فرمایند: «در انسان، سیصد و شصت رگ است و از این تعداد، صد و هشتاد تا متحرک و صد و هشتاد تا ساکن‌اند. اگر آن رگ‌های متحرک، ساکن می‌بود، انسان باقی نمی‌بود و اگر هم آن رگ‌های ساکن، تحرک می‌یافت، انسان از میان می‌رفت.»

فهرست مطالب کتاب:

 • فصل اول: راه‌های سلامت نگه داشتن جسم
 • فصل دوم: آداب خوردن و آشامیدن
 • فصل سوم: بهداشت دهان و دندان
 • فصل چهارم: درمان با غذاها و گیاهان دارویی
 • فصل پنجم: عوامل فقر و وسعت روزی
 • فصل ششم: درمان با اذکار و تعویذات
 • فصل هفتم: شفا و درمان با قرآن
 • فصل هشتم: بیماری‌ها و راه‌های درمان

پیشینه تألیف:

کسی که مختصر آشنایی با متون اسلامی و روایات داشته باشد اهمیت مسائل بهداشتی و طب را در نظر اسلام بخوبی درک می‌کند و به خاطر شدت اهتمام ائمه اطهار(ع) و پیامبر اکرم(ص) به این موضوع است که تعداد زیادی از علماء شیعه در صدد جمع‌آوری روایات و نکات ذکر شده در آنها در موضوع طب بر آمده‌اند.

علم پزشکی از دیرباز در میان ملل مختلف نقشی حیاطی را ایفا کرده است، چرا که با سلامتی و بقای نسل انسان ها در ارتباط می باشد. در گذشته روش های درمان بیماران بسیار متفاوت تر از روش های پیشرفته ی کنونی بود اما با این حال در کشور های مختلفی مانند یونان و در برخی کشور های عربی، علم پزشکی سرآمد دیگر علوم بود، که برجسته ترین آنها را در کتاب طب النبی و طب الصادق یا طب پیامبر اسلام می توان مشاهده کرد.

  راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: