دانلود کتاب زمان مکان دعا برای امام الزمان اثر سید محمد تقی موسوی اصفهانی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۶ مهر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
1 مگابایت
تعداد صفحات
57 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
115 بازدید
۱۷,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

کتاب زمان مکان دعا برای امام الزمان (ع) حاضر به معرفی زمان‌ها و مکان‌های مناسب دعا برای امام‌زمان (عج) اختصاص دارد که از آن جمله است: دعا بعد از هر نماز واجب، در شب جمعه، روز عاشورا، روز نیمه‌ی شعبان، هنگام وارد شدن غم و اندوه نیز دعا در مسجد الحرام، عرفات، و حرم هریک از امامان (ع). این کتاب اثر سید محمد تقی موسوی اصفهانی است و انتشارات مسجد مقدس جمکران انتشار آن را به عهده داشته است.

دانلود کتاب زمان مکان دعا برای امام الزمان اثر سید محمد تقی موسوی اصفهانی

مروری بر کتاب زمان مکان دعا برای امام الزمان (ع):

در طول تاریخ همواره بشر در پی رهایی از رنج و درها بوده است و به همین دلیل خداوند پیامبران را یک به یک برای هدایت آنان به صلاح و رستگاری برگزید. همه انبیاء الهی از حضرت آدم(ع) تا پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی(ص) در پی رساندن پیام خداوند و بیداری فطرت بشر بودند.

پس از ظهور حضرت محمد(ص) که دین اسلام به عنوان دین برگزیده الهی معرفی شد؛ خداوند ائمه اطهار(ع) را به عنوان راهبر و تبیین کننده دین از نسل پیامبر اسلام برگزید که هر کدام از این بزرگان بنا به شرایط زمانی خویش در پی حفظ دین اسلام بودند اما آخرین ولی خدا حضرت مهدی موعود(عج) بنا به حکمت الهی در پس پرده غیبت، هدایت بشر را بر عهده گرفتند و ائمه معصومین(ع) در روایات مختلف، خواسته بشر و دعا برای ظهور را تنها راه نجات از مشکلات آخرالزمان بیان فرمودند.

دربارهٔ پدیدآورنده:

مرحوم آیت الله سید محمد تقی موسوی اصفهانی مشهور به فقیه احمدآبادی فرزند سید عبدالرزاق از علمای بزرگ اصفهان است. وی سال 1301ق در اصفهان به دنیا آمد. مقدمات علوم اسلامی را نخست نزد پدر و پسر عمه اش «سید میرزا اسدالله» و «سید محمود حسینی گلشادی اصفهانی» آموخت. سطوح عالی را نیز از محضر «سیدابوالقاسم دهکردی» و «شیخ عبدالکریم گزی» و «حاج آقا منیرالدین بروجردی»، «حاج میرزا بدیع درب امامی» و «آقا محمد کاشانی» استفاده کرد و از بعضی از آنها اجازه اجتهاد و روایت دریافت کرد.

فهرست مطالب کتاب زمان و مکان دعا برای امام زمان:

 • زمان و مکان دعا براي حضرت صاحب الزمان علیه السلام
 • اوقات و حالات تأکید شده براي دعا
 • بعد از هر نماز واجب
 • تتمه اي پرسود
 • بعد از نماز ظهر
 • آخرین ساعت از هر روز
 • شب جمعه
 • هنگام حضور در مجلس مخالفین و غاصبین حقوق امامان
 • مطلق اوقات شریفه و شبها و روزهاي متبرکه
 • ماه محرم

 

بخشی از آثار و برکات دعا برای امام زمان (عج):

دفع شدن بلاها وعقوبت‌ها از کسانی که مستحق آن می‌باشند به برکت اینکه دیگران برای ظهور امام زمان «عجّل الله تعالی فرجه الشریف» دعا می‌کنند؛ زیرا همان طور که در فایده قبلی بیان شد، دعا برای امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) سبب ثبوت بر ایمان؛ بلکه علامت آن، وباعث نجات از فتنه‌های آخرالزمان است واز همین فایده، منافع دیگری نیز حاصل می‌شود که آن محفوظ بودن دیگران از بلاها وعقوبت‌های ناگهانی است، به برکت وجود کسانی که برای امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) دعا می‌کنند؛ چنان‌که در «بحارالانوار» از حضرت صادق (علیه السلام) روایت شده که فرمودند:

«زمانی بر مردم خواهد آمد که امام آنها پنهان می‌شود؛ خوشا به حال کسانی که در آن زمان بر امر امامت ما ثابت واستوار هستند. به درستی که کمترین چیزی که از ثواب برای آنان می‌باشد این است که خداوند متعال، آنها را ندا می‌فرماید : ای بندگان من! شما به سرّ من ایمان آوردید وحجّت غایب مرا تصدیق نمودید. پس مژده باد بر شما به ثواب نیکو از جانب من، به راستی که شما بندگان وکنیزان من هستید، همانا اعمال خوب شما را قبول واعمال زشت شما را عفو می‌کنم وشما را می‌آمرزم. به برکت شما، باران را بر بندگانم می‌بارم وبلا را از ایشان دفع می‌کنم. واگر شما نبودید، همانا عذاب خود را بر آنان نازل می‌کردم».

  راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: