دانلود کتاب زمین‌شناسی ایران نوشته‌ی ژاک دو مرگان


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۳ خرداد ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
4 مگابایت
تعداد صفحات
194 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
241 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

 

کتاب زمین شناسی ایران ژاک دو مرگان کاوشی مفصل و جامع در ساختار زمین‌شناسی کل کشور ایران است. از هشته‌های کواترنر در حوضه‌های خزر و خلیج فارس گرفته، تا شیل‌های پیریتی و فسفاتی جنوب غربی، و کربنات‌های ژوراسیک در شرق. دو مورگان توضیحات مفصلی از ساختارهای سنگی که ایران را تشکیل می‌دهند، ارائه می‌کند. او همچنین موضوعاتی مانند زمین‌شناسی نفت و گاز را نیز پوشش می‌دهد. این کتاب همچنین به سیری عمیق در تاریخ مطالعات و تحقیقات زمین‌شناسی در ایران می‌پردازد و آن را از زمان‌های قدیم تا امروز بررسی می‌کند.

دانلود کتاب زمین‌شناسی ایران نوشته‌ی ژاک دو مرگان

درباره‌ی کتاب زمین‌شناسی ایران:

ایران بدون شک ار لحاظ زمین شناسی یکی از جالب ترین ممالک آسیای جنوبی است. بالا آمدگی این فلات عظیم واقع بین گودالهای بین النهرین و دریای خزر و خلیج فارس از قابل توجه ترین برآمدگی هایی است که ممکن است مشاهده شود. این کتاب همچنین انبوهی از تصاویر، نمودارها و نقشه‌ها را ارائه می‌کند که به خوانندگان یک دید 360 درجه از زمین‌شناسی ایران می‌دهد. تحقیقات گسترده و توجه دقیق دیو مرگان به جزئیات، این کتاب را برای هر کسی که به زمین‌شناسی این بخش از جهان علاقه دارد، به یک مطالعه ضروری تبدیل کرده است.

 

شرایط زمین شناختی ایران چگونه است:

ایران در جنوب غربی قاره آسیا واقع شده است و از ویژگی‌های پیچیده زمین‌شناسی آن، وجود در این مکان می‌باشد. شرایط زمین‌شناسی ایران به شدت تحت‌تأثیر، قرار گرفتن آن در محل تلاقی سه صفحه زمین ساختی عربی، اوراسیا و هند است و آن را به یک منطقه زلزله‌خیز بسیار فعال تبدیل می‌کند. ایران دارای رشته‌کوه‌هایی مانند رشته‌های البرز، زاگرس و ایران مرکزی است که در اثر برخورد صفحات عربی و اوراسیا به وجود آمده‌اند. این رشته‌ها ساختارهای زمین‌شناسی متنوعی دارند و مقدار قابل توجهی از منابع ارزشمندی مانند نفت، گاز و مواد معدنی مانند مس، طلا و آهن را در خود جای داده‌اند. شرایط جوی کشور ایران نیز تحت‌تأثیر، قرار گرفتن آن در یک منطقه کویری و تأثیرات فلات ایران است که حاوی گنبدهای نمکی میباشد که به ذخایر نفتی منطقه کمک می‌کند. شناخت ویژگی‌های زمین شناسی ایران برای برنامه ریزی بهتر و کاهش خطرات زلزله و دستیابی به پتانسیل اقتصادی آن از منابع طبیعی فراوان آن ضروری است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: