دانلود کتاب ذن چیست؟ اثر ع پاشایی

امتیاز 4.00 ( 1 رای )

در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۹ شهریور ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
7 مگابایت
تعداد صفحات
154 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
201 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

 

کتاب ذن چیست ؟ تمام ما به طرق متفاوت با واژه ذن آشنا هستیم و کم و بیش از آن مطلع هستیم اما عده اندکی هستند که از اصول ذن آگاه باشند یا توضیح دقیقی از جزئیات آن داشته باشند؛ ذن یکی از مکاتب منشعب از مکتب بودایی است که در ژاپن شکل گرفت. اساس ذن بر فکر کردنی عمیق و دقیق در اشیا و موجودات و به‌طور کلی پیرامون است.

دانلود کتاب ذن چیست؟ اثر ع پاشایی

کتاب ذن چیست ؟

آیین ذن چهار مرحله باارزش دارد:

مرحله اول تمرکز و اشراف بر محیط اطراف،نورها، صداها و…است مرحله دوم نظارت بر ذهن و دور کردن پریشانی و رسیدن به آرامش ذهنی است.مرحله سوم ذن تمرکز بر جسم در تک تک نقاط آن است و مرحله چهارم تنفس و هماهنگی آن. کتاب ذن چیست توسط ع.پاشایی نوشته شده است که در حوزه تفکرات شرقی آثار متعددی دارد.

این کتاب از آغاز ورود این آیین از چین به ژاپن سخن خود را آغاز می‌کند و با تشریح تصویرها وارد تعاریف منطق فرار کوان می‌شود و در انتها یک دید کلی به فرهنگ هنری ژاپن می‌اندازد.
دیگر بخش‌های کتاب شامل: ستوری، یگانگی با طبیعت،جی جی موگه،کوان،ذندو و راه و رسم رهروی و مرحله‌های کمال معنوی، گاو و گاوچران می‌باشد و در مجموع تلاش می‌کند اطلاعات مبسوطی را در مورد تاریخ و روش ذن رائه دهد.

 فلسفه ذن:

نویسنده مبانی فلسفه ذن مانند نظریه شناخت در آن، ندانستگی، بیهودگی، تجربه‌های طبیعی، یکی شدن با طبیعت، راه و رسم رهروی، مراحل کمال معنوی، منطق گریزی، آگاهی از هستی، فلسفه زبان در ذن و برخی دیگر از مفاهیم مطرح در این نوع اندیشه بودایی را مطرح کرده و به تبیین این آموزه‌ها پرداخته است.

وی الهام گرفتن از طبیعت و مظاهر طبیعی به ویژه حیوانات را در فلسفه ذن شرح داده و تصاویری که نشان دهنده اعتقادات بودائیان بر اساس فلسفه ذن می‌باشد ارایه نموده و به تحلیل مفاهیم مورد نظر آنان در این تصاویر پرداخته است.

این کتاب شامل:

 1. از هند به چین
 2. نظریه شناسایی
 3. ذن چیست؟
 4. ذن منطق گریز
 5. شناسایی شهودی
 6. ندانستگی
 7. ستوری
 8. یگانگی با طبیعت
 9. مراحل کمال معنوی
 10. کوآن
  راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: