دانلود کتاب ظهور نازیسم و استیلای هیتلر اثر مظفر مالک


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۲ تیر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
10 مگابایت
تعداد صفحات
632 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
128 بازدید
۱۲,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

 

ظهور نازیسم و استیلای هیتلر فصل مهمی در تاریخ جهان است که تأثیر عمیقی بر روند قرن بیستم گذاشت. به قدرت رسیدن آدولف هیتلر در آلمان منجر به ظهور حزب نازی و استقرار یک رژیم توتالیتر شد. آشفتگی اقتصادی آلمان پس از جنگ جهانی اول نقش مهمی در ظهور نازیسم ایفا کرد. معاهده ورسای غرامت‌های سنگینی را به آلمان تحمیل کرد که باعث فقر و تورم گسترده شد. این شرایط باعث عصبانیت شد، که هیتلر به طرز ماهرانه‌ای از طریق لفاظی‌های پوپولیستی خود از آن استفاده کرد و قول داد که شکوه سابق آلمان را بازگرداند.

دانلود کتاب ظهور نازیسم و استیلای هیتلر اثر مظفر مالک


درباره مظفر مالک:

سپهبد مظفر مالک که فارق‌التحصیل دانشکده افسری در ۱۳۱۲ در ایران بود، قبل از جنگ جهانی دوم برای تحصیل به دانشگاه‌ جنگ آلمان و بعد از آن فرانسه رفت؛ او بعد از بازگشت معاون دانشکده افسری شدو در سال ۱۳۳۲ به ریاست ستاد ژاندارمری رسید.

مسئولیت‌های بعدی نامبرده ابتدا معاونت و سپس فرماندهی ژاندارمری کل کشور بود که جمعآ به مدت ۱۲ سال بر سازمان وسیع ژاندارمری کشور نظارت و مدیریت داشت و افسران قابلی پرورد که غالبآ منشأ خدمات مؤثری شدند و در سال ۱۳۴۰ به درجه‌ی سپهبدی نایل آمد.

کتاب ظهور نازیسم و استیلای هیتلر:

«ظهور نازیسم و استیلای هیتلر» نوشته مظفر مالک (۱۳۷۴-۱۲۹۰)، کتابی است که به شرح وقایع تاریخی و اجتماعی آلمان از پیش از قدرت‌گیری نازیسم تا دوران رهبری هیتلر، وقوع جنگ جهانی دوم و همچنین بیوگرافی و خصوصیات اخلاقی رهبر آلمان نازی پرداخته‌است.

کتاب حاضر حاصل یک عمر تفکر، بررسی و تعمق‌های سپهبد مالک در زندگانی و تاریخ ملل اروپایی به‌ویژه آلمان می‌باشد که با توجه به تسلط وی به سه زبان آلمانی، فرانسه و انگلیسی با استفاده گسترده از مدارک و مآخذ معتبر، تدوین و ارائه شده‌است.

در کتاب ظهور نازیسم هیتلر میخوانیم:

هیتلر از این حادثه‌ی قتل استفاده کرد و دستور تشییع جنازه رسمی آن دو کشته را داد و ضمنآ یکی از شاهزادگان خانواده سلطنتی مخلوع را به نام «ویلهلم فن پروسین» در آن مراسم، جزو تشییع‌کنندگان رسمی قرار داد و با این کار ۴ تیر به نشان زد: اول آن‌که، پرسنل شهربانی را راضی نمود.

دوم آن‌که علاقه و تعصب افراد «یکان حمله» را نسبت به خود بیشتر کرد. سوم آن‌که نظر افراد و مقامات سلطنت‌طلب را نسبت به خود موافق‌تر ساخت. چهارم آن‌که به‌صورت غیرمستقیم «یکان حمله» حزب را کاملا در ردیف یکی از دستگاه‌های دولتی یعنی شهربانی قرار داد.

جهت‌گیری‌های دیگری نیز موافق و مخالف وی، در محافل سیاسی روز صورت گرفت و زد و خوردهای سختی در خیابان‌ها بین گره‌های طرفدار و مخالف به‌وقوع پیوست و ضمن یکی از آنها، یک پاسبان شهربانی و یک عضو «یکان حمله» حزب کشته شدند و .. .

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: