دانلود کتاب گوهر شناسی و شناسایی سنگ های قیمتی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۸ آبان ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
2 مگابایت
تعداد صفحات
30 صفحه
تعداد بازدید
446 بازدید
۱۷,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

نویسنده در کتاب گوهر شناسی و شناسایی سنگ های قیمتی فرآیند تشکیل سنگ‌های قیمتی را، از زمان استخراج تا فرآوری گوهرها، برای شما شرح داده است. در این اثر با مدرن‌ترین شیوه‌های تولید سنگ‌های قیمتی آشنا می‌شوید و روش‌های علمی شناسایی آن‌ها را یاد می‌گیرید.

دانلود کتاب گوهر شناسی و شناسایی سنگ های قیمتی

درباره‌ی کتاب گوهر شناسی و شناسایی سنگ های قیمتی :

کتابی که پیش روی شماست، یکی از شناخته‌شده‌ترین منابع درسی گوهرشناسی در سراسر جهان محسوب می‌شود و تاکنون مؤسسات معتبر فراوانی در جهان این اثر را به علاقه‌مندان توصیه کرده‌اند. در کتاب گوهرشناسی با فرآیند ایجاد سنگ‌های قیمتی و روش‌های به‌سازی آن‌ها به‌شکل کاملاً علمی و مستند آشنا می‌شوید.

در هر مبحث، ابتدا ریشه‌های علمی بحث به‌طور مفصل بیان شده تا خوانندگان علاوه بر یادگیری عمیق‌تر، بتوانند آن مهارت را در موقعیت‌هایی که هر گوهرشناسی در فرآیند به‌سازی گوهرها در آن قرار می‌گیرد، به‌کار ببرند. از جمله عناوین این کتاب باید به موضوعاتی چون سیر تکاملی علم گوهرشناسی، انواع کانی‌ها و سنگ‌ها، شیوه‌های معدن‌کاری، ترکیبات شیمیایی، دوام سنگ‌های قیمتی و عناوین آموزشی متعدد دیگر اشاره کرد که دیدی تخصصی و همه‌جانبه نسبت به این دانش در ذهن شما ایجاد می‌کند.

کتاب گوهرشناسی مناسب چه کسانی است؟

از آن‌جایی که این کتاب اثری علمی، آموزشی است و جنبه‌ی سرگرم‌کنندگی ندارد، خواندن آن را به دانشجویان رشته‌ی زمین‌شناسی و افرادی که می‌خواهند در زمینه‌ی تجارت و تولید سنگ‌های قیمتی به فعالیت حرفه‌ای بپردازند، توصیه می‌کنیم.

کتاب حاضرمرجعی است در زمینه‌ی روش‌های شناسایی سنگ‌های طبیعی و مصنوعی نیز شیوه‌های به کار رفته به منظور بهبود کیفی سنگ‌ها، کتاب به همراه بیش از 500 تصویر شامل جدیدترین اطلاعات در خصوص شناسایی سنگ‌های قیمتی است که می‌تواند به منزله‌ی کتاب مرجع برای دانشجویان رشته‌ی گوهرشناسی، جواهرفروشان، و علاقمندان استفاده شود. از جمله‌ای این سنگ‌هاست: یاقوت، زمرد، مروارید، فیروزه، و آکوامارین

سنگ های قیمتی:

جذابیت خارق‌العاده سنگ‌های قیمتی، لطافت رنگ و رقص نور درونی، آن‌ها را نزد همگان عزیزکرده است. همچنین؛ سختی، دوام و کمیابی، ارزش آن‌ها را مضاعف ساخته است. زیبایی طبیعی، استحکام و نادر بودن موجب این باور شده است که سنگ‌ها مافوق طبیعی بوده و از قدرتی سحرآمیز برخوردار هستند که در طول قرن‌ها تاریخی پربار و افسانه‌هایی عجیب برای خود رقم‌زده‌اند. تاکنون بیش از ۳,۰۰۰ کانلی مختلف شناخته‌شده است، اما فقط از ۵۰ نمونه آن‌ها به‌عنوان سنگ قیمتی استفاده می‌شود که مناسب زینت‌آلات نیستند، چراکه نرم و خراش پذیرند.

به‌واقع تعداد کانی‌های جواهر متغیر است. چراکه هرازگاهی سنگی جدید باکیفیتی متفاوت یافت شده و مد روز می‌شود. در این کتاب بیش از ۱۳۰ قطعه‌سنگ جواهر به‌ اضافه تعدادی فوق‌العاده نادر همراه با تصاویری بسیار واضح و مشابه نمونه طبیعی سنگ‌های جواهر توصیف‌شده‌اند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: