پکیج کتاب گنج نامه | اسناد گنج از تمامی شهرهای ایران

امتیاز 4.19 ( 42 رای )

در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۸ آذر ۱۳۹۹
نوع فایل
PDF
حجم فایل
200 مگابایت
تعداد صفحات
500+
دسته بندی
تعداد بازدید
15979 بازدید
۳۵۰,۰۰۰ تومان ۷۹,۰۰۰ تومان

گنج نامه ها یا نسخه گنج ها، کتاب ها یا نوشته ها و یا حتی نقشه و کروکی هایی از محل های مهم باستانی بودند که در آن زمان توسط افراد بلند مرتبه در آن منطقه ها دفینه گذاری هایی انجام شده و این مکان ها توسط افرادی قابل اعتماد آن دوران یا افرادی که مقامی در جامعه آن زمان داشته نوشته و نگهداری می شده اند. به این نوع نوشته ها گنج نامه یا نسخه نامه می گویند که در ادامه 9 عدد از پکیج کتاب گنج نامه های مهم را جمع آوری کرده ایم و توضیحات هر کدام را جداگانه در ادامه صفحه نوشته ایم.

این مجموعه کامل بوده و تقریبا از تمامی شهرهای ایران به نقاطی اشاره شده که کاوش در آن منطقه خالی از لطف نیست. همچنین تمامی کتاب ها بصورت PDF خوانا با نهایت کیفیت اسکن (بعلت دست نوشته بودن اغلب کتاب ها) قرار داده  شده است. بعد از پرداخت فایل های هر کتاب را می توانید دانلود کنید و تاریخ انقضای دانلودی ندارند(هر زمان قابل دانلود و قابل خواندن در گوشی هستند)

فهرست پکیج کتاب گنج نامه و اسناد گنج از شهرهای ایران

 1. رساله مخزن الدفینه فی اسرار خزینه ۴ وزیر – محمد بن حسین ضیابری
 2. دانلود کتاب گنجنامه شیخ بهایی کامل ( نسخه اصلی احمد وزیر )
 3. کتاب گنج نامه وزیر نصیرالدین طوسی
 4. دانلود کتاب نسخ تیموری گیل و دیلم و طبرستان
 5. دانلود گنج نامه کامل کتاب نبذ من دفاین الارض (کلات)
 6. دانلود کتاب گنج نامه مازندران نسخه خطی با کروکی
 7. گنج نامه حکیم وزیر (نایاب)
 8. اسناد گنج ایلام (عیلام) گنج نامه دست نویس معتبر
 9. کتاب گنج نامه جاماسب وزیر

معرفی کتاب گنج نامه ضیابری یا ( رساله مخزن الدفینه فی اسرار خزینه ۴ وزیر – محمد بن حسین ضیابری)

نسخه نامه دفینه ها و بیش از 700 سند از منطق مختلف ایران کتاب نایاب گنج یابی و علاقه مندان به حرفه دفینه یابی ، در مقدمه کتاب مخزن الدفینه فی اسرار خزینه ۴ وزیر ؛ محمدبن حسین ضیابری نقل کرده: به سالها سعی و کوشش در پی نسخِ دفینه در گوشه کنار سرزمین پهناور و میهن عزیز با گروهی بسیار از عالمان و دارندگان نسخه های نفیس که سالیان درازی در گوشه صندوقخانه ی اسرار مخفی بوده جمع آوری کرده.

نسخه نامه ضیابری به کدام شهرها اشاره می کند:
ماسوله، فومن، شفت، خلخال، دماوند، ری، فیروزکوه، مشکین شهر، تنکابن، گرمسار، ورامین، کاشان، آستانه، آمل، جویبار، ساری، استراباد، ابهر، زنجان، قزوین، اردبیل چابکسر، طارم، دامغان، شهریار، ساوه، کلاردشت، لواسان، همدان، اصفهان، صومعه سرا، شمیران، رامسر، طالقان، چالوس، کلاله، لاریجان، لار، بهشهر و نسخه بسیاری از مناطق ایران دیگر در این کتاب موجود است

دانلود گنج نامه ضیابری

معرفی کتاب مفتاح گنج یا گنج نامه شیخ بهایی کامل ( نسخه اصلی احمد وزیر )

در گنج نامه شیخ بهایی نسخه احمد وزیر مشخصات کامل گنج های ایران زمین نوشته شده است.کتابی ارزشمند ونایاب شامل بیش از ۲۱۰۰ سند از شهرهای ایران مناسب جهت استخراج اطلاعات تاریخی و علایم ونشانه ها مناسب محققین و دانشجویان علوم باستان می باشد.

لازم به ذکر است که این کتاب شامل بیش از ۲۱۰۰ نسخه است و ذکر تمامی شهرها و مناطق ذکر شده در کتاب در اینجا امکان پذیر نیست.

احمد آباد – تنکابن – تهران – جعفر آباد – چالوس – چهل دختران – حسین آباد – خرم آباد – خرقان – خیل کوه – آزاد رود – بهرام آباد – بابل – پلنگ دره – دراز کوه – در کوکه  – دزد قلعه –  دلیجان – دیلمان- رستم کلا – سیاه رود – شاه کوه – شورآن – شمیرانات – شیر کوه – طالقان – عباس آباد – علی آباد – فرح آباد – فیروز کوه – قاسم آباد – قرخیل – قلارولج – قلعه پیکان – قلعه کوه – قلعه ناران – قم – کالج تپه – رشت – رودبار – ری – زرند – ساوجبلاغ – ساوه – سرچشمه – سرخان کلا – سعد آباد – سواد کوه – کامیکال – کرج – کرک کل – کلاردشت – کوشک – کول بار – لواسان  – لیل کوه – مازندران  – محمود آباد – میاندوآب – کوه دماوند  – کیا آباد رشت – گنبد کاووس- لار – لاریجان – لاهیجان – نارمک

گنج نامه شیخ بهایی

 

معرفی کتاب گنج نامه وزیر نصیرالدین طوسی

کتاب فوق اثر ابو جعفر محمد بن محمد بن حسن طوسی مشهور به خواجه نصیرالدین است که اغلب به مناطقی از آذربایجان ایران اشاره می کند…

از جمله زنجان، گلستان، مازندران، گیلان، دماوند، لواسانات، شهر ری، قم، ساوه به عنوان مثال در زنجان و آبادی تلخاب و منطقه قره پشتلو و مقبره ای است بنام قشلاق یا قشلاق… در طارم و در سمت مشرق طارم و کوه… بنام قلعه سیاوش در سمت مغرب آن قطعه…

در شهرستان ابهر در قروه چندین مساجد دارد و آن… که دو محراب دارد محراب اول 52 و دومی را 4 ارج… امام زاده که آن جعفر شاه نام دارد مسلمان حجر نام است در پای سنگی است سیاه تراشیده روی سنگ خط کوفی نوشته است… آذربایجان در بلوک ابهر سمت جنوب ابهر قزیه ای است بنام… در آن محل دره ای هست بنام ساخلود و در بالای آن دره چشمه ای دارد که…

گوهر شب چراغ که خزانه را روشن نگهداشته است… اشکال و نشانه های فیزیکی محل گنج و دفینه و… و صدها مطالب دیگر از محتوای این کتاب ارزشمند هستند.

کتاب گنج نامه وزیر نصیرالدین طوسی

 

 

معرفی کتاب نسخ تیموری گیل و دیلم و طبرستان

در نسخه PDF نسخ تیموری گیل و دیلم شامل بیش از 200 نسخه از گیلان و قزوین قسمتهایی از زنجان بسیار نفیس وکمیاب اثر محمدبن حسین ضیابری را برای علاقه مندان به گنجیابی و دفینه یابی قرار داده ایم می توانید همین الان دانلود کنید. نام اصلی این کتاب خزائن و دفاین ممالک گیل و دیلم (مخزن الدفین ضیابری) می باشد.

دانلود کتاب نسخ تیموری گیل دیلم طبرستان

معرفی کتاب گنجنامه کلات یا همان کتاب نبذ من دفاین الارض کلات PDF

این کتاب شامل 211 سند گنج از شهرهای اغلب شرق کشور را شامل می شود مانند: مشهد، سبزوار، نیشابور، کرج، طالقان، شهریار، ری، لواسان، قزوین، زابل، رشت، قوچان، و….

….. و مابقی کتاب های گنج نامه دیگر که شامل شهرهای دیگری از کشور را شامل می شود. هرگونه سوالی در مورد کتاب ها داشته باشیدمی توانید از بخش منو گزینه تماس با ما از واتساپ یا تلگرام و حتی ایمیل مستقیم می توانید سوال خود را مطرح کنید.

همچنین شاید این پکیج را شاید بخواهید دانلود کنید:

پکیج کتاب های گنج یابی و دفینه یابی در زمینه آموزش علایم شناسی و تفسیر نماد

  راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: