دانلود کتاب جهانی از عدم به قلم لاورنس کراوس


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۳ خرداد ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
7 مگابایت
تعداد صفحات
158 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
306 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

 

جهان از کجا آمده است؟ قبل از آن چه بوده است؟ آینده چه چیزی را با خود به همراه خواهد داشت؟ و نهایتا چرا به جای هیچ، چیزی وجوددارد؟ جواب های هیجان انگیز لاورنس کراوس به این سوالات و دیگر سوالات بی‌انتها در یک ویدیویی در یوتیوب نزدیک به یک میلیون بیننده را به وجد آورد. خصوصا آخرین سوال که در مرکز مباحث ادیان و فلسفه در بحث های مرتبط باخالق قرار دارند و احتمال پاسخ‌های این کتاب برای کسانی که برای توجیه هر مسئله‌ای درجهان متوسل به خدا می‌شوند، دلایل تازه‌ای می‌آورد. کراوس که یکی از مشهورترین دانشمندان عصر حاضر است و توانسته شکاف بین علم و فرهنگ عامه را از بین ببرد، معتقد است علم جدید توانایی پاسخ به این سوال که”چرا به جای هیچ، چیزی وجود دارد”را به‌طور شگفت انگیزی دارد. مشاهدات تجربی زیبا و نظریات پیچیده جدید درکتاب “جهانی از عدم” به‌طرز قابل فهمی آورده شده‌اند و می‌گویند نه تنها چیزی می‌تواند از هیچ چیز بوجود آید، بلکه همواره این اتفاق درحال رخ دادن است.

 

دانلود کتاب جهانی از عدم به قلم لاورنس کراوس

 

درباره‌ی لاورنس کراوس:

لاورنس کراوس نویسنده و شاعر آمریکایی است که در سال 1935 متولد شد. او بیشتر به خاطر رمان‌های علمی تخیلی و فانتزی مشهور است، از آثار او می‌توان به رمان‌های “چرخش زمان” و “شهر مرده” و همچنین بسیار مشهورترین آن‌ها به کتاب “جهانی از عدم” اشاره کرد. کراوس همچنین برنده جوایزی همچون جایزه هوگو و نبل ادبیات فانتزی بوده است. او در سال 2011 درگذشت. همانطور که کراوس میگوید، دانشمندان به‌صورت منفعلانه‌ای از قدیم تا به امروز بر روی مسائل دیگری مانند چگونگی عملکرد جهان تمرکز داشتند که در نهایت بتوانند کیفیت زندگی بشر را بهبود ببخشند. حال در یک داستان کیهان شناسانه که هر چه جلوتر می‌رود خواننده را میخکوب می‌کند، لاورنس کراوس فیزیکدان، نظریه‌ای دارد و پیشرفت‌های شگفت‌انگیز جدید علمی را که می‌تواند جواب بسیاری از سوالات فلاسفه را بدهد، توضیح می‌دهد.

 

در کتاب جهانی از عدم چه می‌خوانیم:

کراوس با لحنی شوخ طبعانه و توضیحات شفافش ما را به ابتداترین ابتدا می‌برد و جدیدترین شواهد را در رابطه با تکامل جهانمان ارائه می‌دهد و همچنین توضیح می‌دهد که چگونه این جهان به پایان خواهد رسید. این مباحث خوانندگان رابه وجد آورده و جزئی‌ترین علل وجودی را به طریق کاملا جدیدی روشن می‌سازد. این مطلب که جهان ما در آینده کاملا متفاوت خواهد بود، پیآمد‌های ژرفی دارد که بر نحوه زندگی امروز ما اثر گذار خواهد بود. بنا به گفته ریچارد داوکینز: این کتاب این قابلیت را دارد که به‌عنوان بهترین کتاب علمی از زمان داروین نام برده شود که به‌طور ضمنی اشاراتی به ماورالطبیعه گرایی نیز دارد.

 

 

ای بی‌خبران شکل مجسم  هیچ است   وین طارم نه سپهر ارقم هیچ است

خوش باش که در نشیمن کون و فساد   وابسته یک دمیم و آن هم هیچ است

(خیام)

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: