دانلود کتاب خودآموز خط اوستایی نوشته‌ی آرمین کسروی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲ شهریور ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
3 مگابایت
تعداد صفحات
40 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
301 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

 

کتاب خودآموز خط اوستایی در سده سوم میلادی برای نوشتن اوستا ابداع شد. این خط، از خط پهلوی برگرفته شده ولی از آن کامل‌تر است و دارای ۴۸ حرف است و از راست‌به‌چپ نوشته می‌شود. این خط بسیار کامل است و مانند خط فارسی کنونی در نوشتن واج‌های صدادار بی تفاوت نیست. بعضی از کتاب‌های قدیمی و نایاب به خط اوستایی نگاشته شده‌اند؛ از این رو می‌توانید برای یادگیری این زبان و خطوط خط اوستایی این کتاب را دانلود کنید.

دانلود کتاب خودآموز خط اوستایی نوشته‌ی آرمین کسروی

کتاب خودآموز خط اوستایی :

کتاب خودآموز خط اوستایی یک اثر هنری نفیس است که خط باستانی اوستا، کتاب مقدس آیین زرتشتی را به نمایش می‌گذارد. این کتاب اهمیت اوستا را در قالبی بصری جذاب نشان می‌دهد و آن را به یک اثر هنری ارزشمند تبدیل می‌کند. الفبای اوستایی یکی از رساترین، کامل ترین و آسان ترین الفبا های جهان است. فراگیری و خواندن و نوشتن بدان به سهولت انجام می شود و برای خسیط دقیق بسیاری از متن ها بهترین وسیله می باشد..

اوستا و دین زرتشت:

برای درک این کتاب باید به پیشینه اوستا پرداخت. اوستا متن مقدس اولیه دین زرتشت، یکی از قدیمی‌ترین ادیان جهان است. شامل سرودها، آیین‌ها و آموزه‌های فلسفی زرتشت، بنیان‌گذار آیین زرتشتی است. خط موجود در این کتاب جوهر اوستا را به تصویر می‌کشد و اهمیت آن را در سنت زرتشتی برجسته می‌کند. الفبایی که اوستا بدان نوشته شده، دین دبیره یا درست‌تر گفته شود، ودین دبیره نامیده می‌شود که تلفظ پهلوی است به معنی الفبا و با نوشتن دینی، و کهنه‌ترین خط حرفی جهان است…

کتاب خودآموز خط اوستایی صرفاً یک اثر معنوی نیست. همچنین ابزاری برای آموزش است؛ اموزش و درک زبان اوستایی را تقویت می‌کند و محققان را قادر می‌سازد تا متون باستانی را رمزگشایی کنند. این کتاب منبع ارزشمندی برای مطالعه اوستا و دستیابی به بینش‌هایی در مورد فلسفه و باورهای دین زرتشتی است.  زیبایی جاودان و اهمیت تاریخی این کتاب خوشنویسی، آن را برای افرادی که علاقه مند به حفظ و ترویج میراث فرهنگی زرتشتی هستند، تبدیل به یک دارایی ارزشمند کرده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: