دانلود کتاب دانش بدنسازی از نگاه ساعت بیولوژیک بدن نوشته‌ی محمد نجاری مرقی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۶ مرداد ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
1 مگابایت
تعداد صفحات
15 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
205 بازدید
۱۸,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

 

دانش بدنسازی از نگاه ساعت بیولوژیک بدن، یک پدیده جذاب است که شامل تمرینات سیستماتیک و اصلاح رژیم غذایی برای تقویت هیپرتروفی عضلانی و بهبود فیزیک کلی است. برای درک تأثیر بدنسازی بر بدن، مهم است که مکانیسم‌های بیولوژیکی را که بر رشد ماهیچه‌ها، تولید انرژی و واکنش بدن به تمرینات مقاومتی کنترل می‌کنند، بررسی کنیم. برای دانلود کتاب پی دی اف این دانش مهم ادامه مطلب را دننبال کنید

دانلود کتاب دانش بدنسازی از نگاه ساعت بیولوژیک بدن نوشته‌ی محمد نجاری مرقی

کتاب دانش بدنسازی از نگاه ساعت بیولوژیک بدن:

آیا شما سحرخیز هستید یا شب زنده‌دار، آیا تاکنون اتفاق افتاده که زودتر از زنگ ساعت به‌طور خودکار از خواب برخیزید. بشر از سال‌های خیلی دور به دنبال این بوده است که بتواند از ساعات بیداری‌اش نهایت استفاده را ببرد. امروزه نیز در روز‌های پر‌کار و شب‌های امتحان اکثر افراد آرزو می‌کنند کاش یک روز بیشتر از 24 ساعت بود تا به کار‌های عقب مانده برسند.

اما چطور می‌توانیم از زمان موجود بیشترین استفاده را ببریم؟ تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که یکی از راه‌های بهره‌مندی بیشتر از ساعات روز، تنظیم ساعت بیولوژیکی هرفرد با برنامه روزانه وی است. در حقیقت می‌توانید با انجام یک سری کارهای خاص در دوره‌های اوج فعالیت و انرژی، مفید‌ترین استفاده را از روزتان داشته باشید.

ساعت بیولوژیکی چیست؟

بسیاری از موجودات از جمله انسان، حیوانات، مگس‌های میوه و حتی باکتری‌ها تحت کنترل ریتم‌های شبانه‌روزی قرار دارند. قرار گرفتن در معرض نور، هم نور طبیعی خورشید و هم نورهای مصنوعی داخلی، بر ریتم شبانه روزی موجودات تأثیر می گذارد. آیا شما سحرخیز هستید یا شب زنده‌دار، آیا تاکنون اتفاق افتاده که زودتر از زنگ ساعت به‌طور خودکار از خواب برخیزید.

به طور کلى ساعت درونى بدن شما به شما کمک مى‌کند تا فعالیت خود را در ساعات روز افزایش داده و در تاریکى و شب هنگام از شدت آنها بکاهید و به استراحت بپردازید. همچنین چرخه‌ى خواب و بیدارى، فعالیت و استراحت، حرارت بدن، برونده قلب، مصرف اکسیژن و میزان ترشح غدد درون‌ریز توسط همین ساعت بیولوژیک بدن تنظیم مى‌شوند. ساعت بیولوژیک مختص انسان‌ها نبوده و تمام موجودات زنده از باکترى‌ها گرفته تا خود انسان‌ها واجد چنین ساعتى هستند.

ساعت فیزیولوژیک بدن توسط علائم خارجى تنظیم مى‌شود و این علائم متفاوت دوره‌ى شبانه‌روزى را تنظیم مى‌کنند، این علائم عبارتند از:

  • قرارگیرى در معرض نور، مخصوصا نور مستقیم خورشید در محیط خارج
  • الگوى خواب و فعالیت مانند فعالیت ورزشى
  • زمان و نوع غذا
  • و….
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: