دانلود کتاب قانون العلاج


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۰ تیر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
10 مگابایت
تعداد صفحات
87 مگابایت
دسته بندی
تعداد بازدید
380 بازدید
۱۷,۰۰۰ تومان ۱۵,۰۰۰ تومان

کتاب قانون العلاج در سال ۱۳۱۱ قمری به درخواست والی خراسان شاهزاده حمزه میرزا عموی ناصرالدین شاه به قلم میر سید علی حسینی تبریزی تالیف شده است؛ این کتاب یکی از آثار مهم در حوزه درمان و سلامتی است که در کشور ایران بسیار محبوب و جایگاه ویژه‌ای دارد. این کتاب یک راهنمای جامع در خصوص روش‌ها و اصول علاج بیماری‌هاست که به وسیله آن فرد می‌تواند کیفیت سلامت و بهداشت شخصی خود را بهبود بخشد. در این کتاب نویسنده به‌صورت دقیق و علمی به توضیح مفاهیم تشریعات بهداشتی و داروسازی پرداخته و راهکارهای موثر درمانی را برای خواننده ارائه می‌دهد.

دانلود کتاب قانون العلاج

درباره کتاب قانون العلاج :

همچنین در کتاب قانون العلاج، آموزه‌های پایه‌ای در مورد علم پزشکی بررسی شده و نکات اساسی درمانی به شیوه یک سیستم منظم و جامع بیان شده است. نویسنده در این کتاب به شیوه‌ای ساده و روان اصول و قوانین علمی را شرح می‌دهد و از مثال‌ها و تجربیات شخصی خود برای توضیح بهتر این مفاهیم استفاده می‌کند. با خواندن این اثر، فرد می‌تواند به‌طور جامع به هوشمندانه‌ترین روش‌های درمانی دست یابد و استفاده بهینه‌ای از آنها را در زندگی روزمره خود حاصل کند.

 

کتاب شامل یک مقدمه و شش باب است. مقدمه پیرامون انگیزه و سبب نگارش کتاب بوده و در شش باب دیگر نیز به ترتیب تعریف طاعون و وبا، اسباب و علامت‌های حدوث آنها، حفظ صحت و بیان مستعدین این امراض و درمان این بیماری‌ها بررسی شده است. کتاب قاون العلاج دربردارنده مجموعه اطلاعات علمی آن زمان درباره این دو بیماری و راهکارهای پیشگیری و درمان آنها می‌باشد؛ لذا برای محققین تاریخ پزشکی می‌تواند بسیار مورد استفاده قرار گیرد. حتی علیرغم پیشرفت‌های علمی روز و دگرگون شدن نگرش علمی نسبت به این دو بیماری هنوز در محتوای کتاب نکات سودمندی وجود دارد که می‌تواند زمینه‌های پژوهش‌های نوآورانه را برای پژوهشگران جامع‌نگر در درمان برخی عوارض جانبی بیماری‌ها فراهم آورد.

 

علاوه بر نکات ذکر شده، نویسنده به خوانندگان پیشنهاد می‌دهد که در هنگام درمان بیماری‌ها از روش‌های طب سنتی به جای داروهای شیمیایی، استفاده کنند. این کتاب به صورت جامع و قابل فهم برای عموم مردم فهرست می‌کند که چگونه با استفاده از مواد طبیعی و داروهای گیاهی می‌توانند به سلامتی خود رسیدگی کنند. تاکنون این کتاب به‌عنوان یک راهنمای مهم در تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود عملکرد جسمانی، مورد توجه خوانندگان بسیاری از خوانندگان قرار گرفته است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: