دانلود کتاب بوعلی سینا


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲ شهریور ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
4 مگابایت
تعداد صفحات
298 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
185 بازدید
۲۰,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

بوعلی سینا که به ابن سینا نیز معروف است، یکی از برجسته‌ترین دانشمندان ایرانی بود که در رشته‌های مختلف علمی خدمات قابل توجهی داشت. ابن سینا که در سال 980 در ازبکستان امروزی متولد شد، ذهن درخشان و پیگیری بی‌وقفه دانش، راه را برای پیشرفت‌های اساسی در پزشکی، فلسفه و سایر رشته ها هموار کرد. میراث ماندگار او به‌عنوان یکی از بزرگترین کتاب های تاریخ را می‌توان به دستاوردهای او به‌عنوان یک پزشک، فیلسوف، ریاضیدان، موسیقیدان و شاعر نسبت داد. کتاب بوعلی سینا را در ادامه مطلب دنبال کنید

دانلود کتاب بوعلی سینا

ابوعلی حسین بن عبدالله بن حسن بن علی بن سینا:

مهم‌ترین سهم ابوعلی سینا را می‌توان در حوزه پزشکی مشاهده کرد. شاهکار او، کتاب “قانون در طب” تبدیل به شاهکاری در تاریخ پزشکی شد و تا قرن هفدهم کتاب درسی استاندارد در دانشگاه‌های اروپا بود. این رساله یادگاری درباره آناتومی بدن انسان، علل بیماری‌ها و طیف وسیعی از روش‌های درمانی بحث می‌کند. تاکید ابن سینا بر تجزیه و تحلیل تجربی و اهمیت مشاهده بالینی بر توسعه پزشکی مدرن تأثیر زیادی گذاشت.

بوعلی سینا علاوه بر کارهای پزشکی، در زمینه فلسفه نیز خدمات شایانی داشته است. او تعالیم ارسطو و افلاطون را اصلاح و گسترش داد و فلسفه اسلامی را در نظام فکری جامع خود گنجاند. شاهکار فلسفی او، «کتاب شفا»، موضوعاتی مانند متافیزیک، اخلاق و روانشناسی را مورد بررسی قرار داد. رویکرد عقل گرایانه ابن سینا به فلسفه بر دانشمندان مسلمان تأثیر زیادی گذاشت و زمینه را برای عصر طلایی فلسفه اسلامی فراهم کرد.

معرفی کتاب بوعلی سینا :

کنجکاوی فکری ابن سینا علاوه بر فعالیت‌های پزشکی و فلسفی، به رشته‌های مختلف علمی نیز کشیده شد؛ او کمک‌های قابل توجهی به ریاضیات، به ویژه در زمینه جبر کرد. انتشارات او با عنوان «کتاب تبیین معادله درجه دوم» روش‌های جدیدی را برای حل مسائل پیچیده ریاضی معرفی کرد. تحقیقات ابن سینا بر روی ریاضیات پایه و اساس پیشرفت‌های آینده در این زمینه را فراهم کرد و قدرت ریاضی ذاتی او را به نمایش گذاشت.

علاوه بر این، سینا در زمان خود نقش مهمی در گفتگوی بین فرهنگی داشت. او به عنوان پزشک دربار برای چندین حاکم از جمله سامانیان و آل بویه کار کرد. سینا از طریق تعامل با افراد با پیشینه‌های مختلف، تبادل فرهنگی را تقویت کرد و تفاهم بین تمدن‌های مختلف را ارتقا داد. توانایی او در پر کردن شکاف‌های فرهنگی و تطبیق دانش خود با زمینه‌های مختلف، هوش استثنایی و ذهن باز او را به نمایش گذاشت.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: