دانلود کتاب فتح الربانی نوشته‌ی امام عبدالقادر گیلانی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۶ تیر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
61 مگابایت
تعداد صفحات
442 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
370 بازدید
۱۷,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

کتاب “فتح الربانی” یکی از اثار بزرگ امام عبدالقادر گیلانی‌ست که دربارهٔ تصوف و معارف اسلامی نوشته شده است. امام عبدالقادر گیلانی، یکی از علمای برجستهٔ دورهٔ صوفیگری و متکلم و فقیه برجسته ایرانی بود. این کتاب، در برگیرندهٔ مباحثی عرفانی، تربیت روحانی، اخلاق و اعمال صالحه و نقش آن‌ها در خردورزی انسان است.

دانلود کتاب فتح الربانی نوشته‌ی امام عبدالقادر گیلانی

کتاب فتح الربانی:

در “فتح الربانی”، امام عبدالقادر گیلانی به‌طرز منظم و عمیق به بیان تفاسیر و تعبیرات مستندی از آیات قرآن و حدیث‌های پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) می‌پردازد. این کتاب از منابع مهم در میان صوفیان شناخته می‌شود و به‌عنوان یک راهنما برای رهبری در مسیر صوفیت و پیدا کردن تقرب به خداوند مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این کتاب به علل مختلفی، از جمله سبک ساده و قابل فهم امام گیلانی و نیز ارجاع به نقل قرآن و حدیث، در اوساط مختلف اجتماعی و مذهبی، شهرت فراوانی دارد. با خواندن این کتاب، خواننده با تعالیم عمیق صوفیت آشنا می‌شود و شناختی استثنایی از عقاید اسلامی و تاریخچهٔ آن به دست می‌آورد.

معرفی عبدالقادر گیلانی:

عبدالقادر گیلانی (۱۰۷۷–۱۱۶۶ م)  با نام کامل عبدالقادر بن صالح جنگی‌ دوست گیلانی، عارف، صوفی، محدث، و شاعر ایرانی قرن پنجم و ششم قمری بود. وی مؤسس سلسله تصوف قادریه (منتسب به عبدالقادر) بود. او از مشاهیر مشایخ صوفیه و شیخ طریقه قادریه می‌باشد. کنیه وی «ابومحمد» و لقبش «محی الدین» است.

گیلانی به خاطر آثار مهم و گهرباری که به جهان اسلامی هدیه داد، بسیار مشهور است. او به‌طور ویژه در زمینه فلسفه اسلامی دستاوردهای بزرگی دارد. آثار غنی و کاربردی او توانسته‌اند در حوزه‌های مختلف علوم اسلامی تأثیر بسزایی بگذارند و دست اندرکاران و علاقمندان به فلسفه را برای بررسی مسائل اعتقادی و فقهی هدایت کنند.

عبدالقادر گیلانی به‌عنوان یک عالم و فیلسوف اصیل اسلامی، همچنین تأکید کرده است که دین اسلام نه تنها بهترین مسیر برای رسیدن به معنویت و صفا است، بلکه می‌تواند به ارتقاء فرهنگ و اجتماع مردم نیز کمک کند. وی به تبیین روابط برادرانه، عدالت و تلاش برای اجتماع‌پذیری می‌اندیشد.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: