دانلود کتاب هفت لشکر(شاهنامه مصور فردوسی)

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۸ شهریور ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
70 مگابایت
تعداد صفحات
228 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
352 بازدید
۲۰,۰۰۰ تومان ۱۵,۰۰۰ تومان

کتاب « هفت لشکر PDF فارسی » نسخه‌ای مصور از منظومه حماسی معروف «شاهنامه» سروده شاعر پارسی گوی، فردوسی است و یکی از مهم‌ترین آثار ادبیات فارسی به‌شمار می‌رود که در طول تاریخ تجلیل فراوانی داشته است. این کتاب شامل 2 جلد است که هر جلد به یکی از هفت پادشاه ایرانی که در دوران باستان حکومت می‌کردند، اختصاص دارد و داستان‌های قهرمانی، عشق و تراژدی آنها را روایت می‌کند.

دانلود کتاب هفت لشکر(شاهنامه مصور فردوسی)

کتاب هفت لشکر (شاهنامه مصور فردوسی):

جلد اول «هفت لشکر» به شاه کیومرث، بنیانگذار اولین سلسله در ایران باستان می‌پردازد. این داستان حکومت او، نبردهایی را که در آن جنگید و چالش‌هایی که با آن روبرو بود را روایت می‌کند. تصاویر به زیبایی مناظر، لباس‌ها و معماری آن زمان را به تصویر می‌کشند و به خوانندگان این امکان را می‌دهند تا دنیایی را که این داستان‌ها در آن قرار دارند، تجسم کنند.

جلد دوم کتاب به دوران قهرمانی پادشاه هوشنگ می‌پردازد؛ داستان پیروزی‌های او و حکومت سعادتمند او را روایت می‌کند. تصاویر این بخش عظمت دربار سلطنتی و قدرت ارتش ایران را به نمایش می‌گذارد. این کتاب شخصیت‌ها را زنده می‌کند و به خوانندگان اجازه می‌دهد تا در سطح عمیق‌تری با آنها ارتباط برقرار کنند.

در مجموع، «هفت لشکر» کتابی باشکوه است که درخشش شاعرانه «شاهنامه» فردوسی را با تصویرگری‌های خیره کننده ترکیب کرده است. این کتاب تاریخ، فرهنگ و اساطیر ایرانی است.

هر جلد خوانندگان را به سفری در ایران باستان می‌برد و آنها را با پادشاهان افسانه‌ای، نبردهای حماسی و داستان‌های بی‌انتها قهرمانی آشنا می‌کند. کسی که از علاقه مندان به ادبیات فارسی و قدردان هنر زیبا و داستان‌های گیرا باشد،  کتاب «هفت لشکر» بسیار برایش جذاب و خواندنی خواهد بود.

شرحی بر کتاب شاهنامه فردوسی:

کتاب هفت لشکر یکی از داستانهای عامیانه است که اغلب بر پایه داستانهای شاهنامه فراهم آمده، اما بعضی داستانهای آن از متون ادبی دیگر مانند گرشاسپ نامه، سام نامه، فرامرز نامه، جهانگیر نامه، برزو نامه، بانوگشسپ نامه و بهمن نامه در آن راه یافته است.

شرح و معنای لغات و اصطلاحات مشکل در زیرنویس ها آمده است. مصححان در مقدمه کتاب این مباحث را مطرح کرده اند: (تاریخچه نقالی در ایران)، (هفت لشکر و ویژگی های سبک و سیاق آن) و (روش ما در تصحیح و تدوین متن کتاب هفت لشکر). بخش پایانی کتاب به تعلیقات، فهرست واژگان و ترکیبات، فهرست اشعار، فهرست اعلام و فهرست مراجع و ماخذ اختصاص دارد.

فهرست مطالب کتاب هفت لشکر:

 • داستانهای مصور شاهنامه فردوسی
 • خروج کردن ضحّاک و بیعت نمودن لشکر او
 • رفتن رستم به میدان قرنطوس و ذلیل شدن رستم
 • جنگ کردن برزو با شاه بهرام
 • افراسیاب شاه
 • کشته شدن هومان بدست کیواژدر
 • و مطالب دیگر….
  راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: