دانلود کتاب رازهای صنعت کیمیا اثر زکریای رازی

امتیاز 4.00 ( 1 رای )

در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
نوع فایل
PDF
حجم فایل
11مگابایت
تعداد صفحات
647
دسته بندی
تعداد بازدید
2859 بازدید
۱۰,۰۰۰ تومان

 

هدف کتاب رازهای صنعت کیمیا ، کمک به شناختن کتاب های کیمیاوی الاسرار اثر ابوبکر  محمد پسر زکریای رازی و سخن جویی در نوشته های آن کتاب از نظر مطالب شیمیایی و ارزش آنها در علم شیمی است و همچنین کمک به روشن کردن این مطلب که کیمیاگران چه مواد شیمیایی را میشناختند و از چه راه هایی آنها را تهیه می کردند. در ادامه با دانلود کتاب رازهای صنعت کیمیا اثر زکریای رازی میتوانید 647 صفحه مطالب مفید و موثر در زمینه علوم شیمی دریافت کنید.

رازهای صنعت کیمیا اثر زکریای رازی

پی بردن به رازهای صنعت کیمیا

برای رسیدن به این هدف، بایستی نسخه های گوناگونی که از کتاب های موجود در کتابخانه های مختلف خاور و باختر باقیمانده، و ترجمه هایی که تاکنون نوشته شده، مطالعه کرد و پس از مقابله و تصحیح ترجمه ای به فارسی تهیه نمود، تا بتواند مورد مطالعه شیمیدان های ایرانی قرار گیرد.

واضح است که بعلت اختلاف متن نسخه های خطی موجود، این ترجمه فقط می تواند راهنما باشد و پژوهنده مجبور است به نسخه های اصلی مراجعه کند، تا نظریه های جدید و یا اصلاحی خود را کسب نماید، و شاید مطلب جدیدی را که تابحال دیگران به آن برخورد نکرده بودند پیدا کند و افق شناسایی کارهای کیمیا گران را گسترش دهد.

کتاب کیمیاگری زکریای رازی

درباره محمد زکریای رازی

این دانشمند برجسته کتاب های بسیاری نوشته شده است و خود ایشان نیز کتاب های مشهوری را تالیف نموده است  یکی از این کتب کتاب الاسرار یا رازهای صنعت کیمیا است که راجع به کیمیاگری و علوم کشف ماده است که توسط حسنعلی شیبانی مترجم خوب ایرانی در اوایل دهه چهل در سال چهل و سه توسط انتشارات دانشگاه تهران به چاپ رسانید این کتاب شومیز و نسبتا قطور است کتاب حاضر یکی از بهترین کتب راجع به علوم کیمیاگری است و در دهه هفتاد نیز باز چاپ شده است.برای خرید کتاب  الاسرار و رازهای صنعت کیمیا در ادامه می توانید دانلود کنید…


شاید این کتاب ها را بخواهید مطالعه کنید:

گنجینه الاسرار میرزا عمان سامانی

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: