دانلود کتاب شرح حال و افکار و عقاید سقراط


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۶ مرداد ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
4 مگابایت
تعداد صفحات
199 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
114 بازدید
۱۷,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

 

کتاب شرح حال و افکار و عقاید سقراط در سال هزار و سیصد و سی و سه چاپ شده؛ این اثر توسط کورا مایسون نوشته شده است. سقراط، شخصیت برجسته در فلسفه یونان باستان، بیشتر به خاطر آموزه‌های تأثیرگذار و تأثیر عمیقی که بر شاگردانش، به ویژه افلاطون داشت، شهرت دارد. او در حدود سال 469 قبل از میلاد در آتن متولد شد و اطلاعات کمی در مورد زندگی اولیه یا خانواده او وجود دارد. سقراط زندگی خود را وقف جستجوی دانش و خرد، به چالش کشیدن باورهای مرسوم و تشویق تفکر انتقادی کرد.

دانلود کتاب شرح حال و افکار و عقاید سقراط

عقاید سقراط:

روش‌های فلسفی سقراط منحصر به فرد و اغلب بحث برانگیز بود. او معتقد بود که گفتگو با دیگران، به دنبال کشف مفروضات زیربنایی آنها و تشویق آنها به زیر سوال بردن باورهای خود بود. این روش که به روش سقراطی معروف است، با هدف ارتقای خود اندیشی و هدایت افراد به درک جهل خود بود. سقراط می‌گوید: “من می‌دانم که باهوش هستم زیرا می‌دانم که هیچ چیز نمی‌دانم.”

یکی از باورهای اصلی سقراط این بود که حکمت واقعی از اعتراف به نادانی ناشی می‌شود. او معتقد بود که عاقل‌ترین افراد کسانی نیستند که ادعا می‌کنند همه چیز را می‌دانند، بلکه کسانی هستند که به کمبود دانش خود اذعان دارند و فعالانه به دنبال یادگیری هستند. سقراط با تأکید بر اهمیت تأمل در خود و رشد شخصی اظهار داشت: «زندگی بررسی نشده ارزش زیستن ندارد».

عقاید سقراط در مورد اخلاق نیز بسیار برجسته بود. او استدلال می‌کرد که فضیلت برای رفاه روح ضروری است، و مدعی شد که همه اعمال نادرست از جهل ناشی می‌شود و دانش و فضیلت ذاتاً به هم مرتبط هستند. به عقیده سقراط، هدف نهایی زندگی، دستیابی به دانش بود که به رشد شخصیت اخلاقی و عالی‌ترین خیر منجر می‌شد.

کتاب شرح حال و افکار و عقاید سقراط:

سقراط هیچ‌ وقت زحمت نگارش تفکراتش را به خود نداد. به زور تقریبی هر چه امروزه از سقراط دانسته‌ایم و از شیوه و روش معروفترین شاگردش و افلاطون به دست ما رسیده‌ است. او در رساله‌های آپولوژی و کریتون و فایدون به توضیح زندگی و محاکمه ی استادش پرداخته‌ می باشد. در رساله‌های دیگر افلاطون همچنان و اندیشه ی سقراط تشریح شده‌ است. با این وجود تفکیک اندیشه ی سقراط از تفکرات افلاطون سخت است.تمام تاریخدانان متفق‌القول می باشند که سقراط مردی بسیار زشت‌رو بوده‌است.

روایت اینکه پدر سقراط سنگتراش بوده به عنوان توجیه زندگانی نخستین سقراط مورد استقاده قرار گرفته ومن بسهم خودم از دانشمندان و نویسنده گانی که بدون شرکت در مسئولیت من از هرنوع کمکی بکارم دریغ ننموده اند که صمیمانه تشکر میکنم از استرلینک دار در نقد دقیقی از مطالب کتاب که گردهم آورده اند و تصاویری که تهیه کردند.

فهرست مطالب کتاب افکار و عقاید سقراط:

 • فصل اول : کریتو آغاز حکایت را شرح میدهد
 • فصل دوم : شاگرد سنگتراش در آتن
 • فصل سوم : خدایان
 • فصل چهارم : راهپیمایی طولانی
 • فصل پنجم : آنکسا کوراس خدا نشناس
 • و….
  راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: