دانلود کتاب شریعت اثر آلیستر کراولی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۳۱ مرداد ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
1 مگابایت
تعداد صفحات
32 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
400 بازدید
۱۷,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

کتاب جادوگری شریعت نوشته‌ی آلیستر کراولی اثری جذاب و بحث برانگیز است که به کنکاش در آداب و رسوم غیبی مرتبط با جادوگری می‌پردازد. این کتاب علی‌رغم عنوان آن یک متن معتبر اسلامی نیست و منحصراً بر قوانین سنتی شریعت متمرکز نیست. بلکه تلفیقی منحصر به فرد از تفسیر کراولی از سنت‌های جادویی باستانی و ایده‌های نوآورانه خودش است.

دانلود کتاب شریعت اثر آلیستر کراولی

معرفی آلیستر کراولی:

ادوارد الکساندر کراولی (به انگلیسی: Edward Alexander Crowley) معروف به آلیستر کراولی، رازورز، جادوگر مراسمی، نویسنده، شاعر، کوهنورد و هنرمند انگلیسی بود که با بنیان‌گذاری آیین تلما به شهرت رسید. او خود را به‌عنوان فرستاده‌ای معرفی کرد که در اوایل قرن بیستم، آغاز عصر هوروس را به بشریت ندا می‌داد. عمدهٔ شهرت او به خاطر انتشار بحث‌برانگیز کتاب شریعت در آیین تلما است.

آلیستر کراولی به‌طور اتفاقی کتاب جادوی سیاه چاپ شده در سال ۱۸۹۸ را به دست آورد و پیدا کردن این کتاب و مطالب گفته شده در آن به‌طور کلی سرنوشت وی را تغییر داد و باعث شد تا بدون گرفتن هیچ مدرکی و در حالی که شاگرد ممتاز دانشگاه بود ادامه تحصیل خود را رها کند.

طبق گفته‌های خود آلیستر اولین سفر ذهنی و روحی او به ابعاد بالاتر از دنیای ما در سال ۱۸۹۶ در سوئد اتفاق افتاد. وی همچنین در این دوران زندگی جنسی شلوغی داشت و به دلیل رابطه‌های زیادی که داشت باعث شد تا از یکی از فاحشه‌ها بیماری سیفلیس بگیرد.

کتاب شریعت اثر آلیستر کراولی:

کتاب جادوگری شریعت شامل بخش‌هایی است که به جنبه‌های مختلف غیبت از جمله تشریفات، فال‌گیری، کارهای جادویی و ارتباط با موجودات معنوی اختصاص دارد. همچنین مضامین دگرگونی شخصی، توانمندسازی معنوی، و جستجوی دانش فراتر از مرزهای ادیان مرسوم را بررسی می‌کند.

یکی از جنجال‌برانگیزترین جنبه‌های کتاب در گنجاندن آداب و رسومی است که عناصری از جادوگری سنتی را دربر می‌گیرد. این تشریفات شامل فراخوانی و طلسم سازی است که هدف همگی مهار قدرت‌های ماوراء طبیعی برای دستیابی به اهداف خاص یا ارتباط با موجودات فراتر از حجاب است.

مفهوم شریعت:

اگرچه این عنوان ممکن است متضمن تمرکز بر قوانین اسلامی باشد، اما توجه به این نکته مهم است که تفسیر کراولی از “شریعت” به‌طور قابل توجهی از معنای سنتی آن انحراف دارد. در این زمینه، شریعت نمایانگر شکلی از قانون طبیعی جهانی است که بر عملکرد جهان و سفر فرد به سوی تحقق خود حاکم است.

گنجاندن اصطلاحات و شعائر اسلامی در کتاب جادوگری شریعت جرقه انتقاد و اتهام تصاحب فرهنگی و مذهبی را برانگیخته است. برخی استدلال می‌کنند که تفسیر آزاد کراولی از شریعت، جوهر واقعی اسلام را نادرست معرفی می‌کند و به آن بی‌احترامی می‌کند.

با وجود اختلاف نظرها، کتاب شریعت مفهوم توانمندسازی فردی را از طریق کسب دانش باطنی بررسی می‌کند. کراولی معتقد بود که با مطالعه و درگیر شدن در اعمال غیبی، افراد می‌توانند پتانسیل پنهان خود را باز کنند و از محدودیت‌های اجتماعی فراتر روند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: