دانلود کتاب تفریح القلوب اثر عبدالله ابن سینا


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱ تیر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
1 مگابایت
تعداد صفحات
84 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
235 بازدید
۱۵,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

 

کتاب “تفریح القلوب” اثر عبدالله ابن سینا، یکی از کتاب‌های مهم در زمینه تربیت روحی و تقویت قلب است. ابن سینا در این کتاب، با استفاده از ابزارهای فلسفی و علمی، به بررسی مسائلی همچون تفکر، حکمت، تأمل و تأملات، و عبادت می‌پردازد. او به خوانندگانش نشان می‌دهد که چگونه با ارتقای آگاهی و تسلط بر خود، می‌توانند قلب خود را تقویت کنند و به درک بهتری از خدا و عالم پیرامون خود برسند.

دانلود کتاب تفریح القلوب اثر عبدالله ابن سینا

 

رساله ادویه به‌عنوان یکی از کتاب‌های مهم در زمینه تربیت روحی، در جامعه اسلامی بسیار محبوب است. این کتاب به عنوان یک راهنمای عملی برای تقویت قلب و روح، به خوانندگانش کمک می‌کند تا به سمت رشد و پیشرفت شخصی خود حرکت کنند. کتاب “تفریح القلوب” یکی از مهمترین آثار حکیم ایرانی عبدالله ابن سینا است. این کتاب در سال ۴۲۰ هجری قمری نوشته شده و به صورتی است که مطالب آن به صورت ساده و روان بیان شده تا همه افراد بتوانند از آن بهره ببرند. محتوای این کتاب شامل مسائلی مانند آنچه برای سلامتی جسمی و روانی لازم است و چگونگی عمل به فرامین خدا می‌باشد.

کلیات کتاب تفریح القلوب :

تفریح القلوب شامل دو بخش می‌باشد: بخش اول شامل ۸ باب و بخش دوم شامل ۷ باب است. زندگی و مرگ، باورهای دینی و غافلگیری از آخرت از جمله موضوعاتی هستند که در بخش اول به آن‌ها پرداخته شده است. در بخش دوم نیز در مورد زندگی اخروی، برای کسانی که به رحمت الهی اعتقاد دارند و هیچ چیزی جز سر رحمت و بخشش الهی امیدی برای آنان ندارند، صحبت شده است.

کتاب “تفریح القلوب” به دلیل بهبود شرایط روحی و روانی انسان و توسعه مفاهیم عرفانی در میان مردم، به عنوان یکی از برترین کتاب‌های ادبی و معنوی شناخته شده و توصیه می‌شود. این کتاب علاوه بر اینکه توجه زیادی به مسائل طبیعی دارد، به بررسی فلسفی و عرفانی جانشینی و توسعه پایدار می‌پردازد. با خواندن این کتاب، افراد با قابلیت‌های ذهنی بالاتری مواجه می‌شوند و به سادگی متوجه مفاهیم و اصول بزرگ عرفانی بهبود شرایط روحی خود خواهند کرد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: