دانلود کتاب اهرام مصر نوشته‌ی تیم مک‌نیس


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱ آبان ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
5 مگابایت
تعداد صفحات
105 صفحه
تعداد بازدید
217 بازدید
۲۰,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

 

کتاب اهرام مصر نوشته تیم مک نیس می باشد و توسط رشاد مردوخی ترجمه گشته است. اثر فوق در سال هزار و سیصد و هشتاد و هفت به چاپ رسیده و در انتشارات ماهی چاپ گشته است. این نوشته کتاب با زبان فارسی و دارای تعداد صد و پنج صفحه است.

دانلود کتاب اهرام مصر نوشته‌ی تیم مک‌نیس

مصر باستان:

هرم‌های مصری از مهم‌ترین و باشکوه‌ترین سازه‌های بر جای مانده از تمدن مصر باستان هستند که نمادهای این تمدن نیز به‌شمار می‌روند. تعداد ۱۳۸ هرم شناخته شده تا سال ۲۰۰۸ در مصر موجود بودند که بیشتر آن‌ها آرامگاه فرعون‌ها و شهبانوهایشان در دوره‌های دودمانی کهن و میانه هستند.

اهرام سه‌گانه جیزه که از حدود سال ۲۵۵۰ پیش از میلاد ساخته شده‌اند، با رمز و علم پنهانی ارتباط پیدا کرده‌اند و نمادهای حکمت ازلی، سرزمین مصر، پایداری ابدی و فنون جادوگری بودند. اهرام جیزه نقطه اوجی در تکامل شیوه معماری مقابر مصر در دوره پادشاهی کهن است که با ساختن مصطبه‌ها، گورهای اولیه مصریان که غالباً آجری یا سنگی بودند، آغاز و با هرم پلکانی زوسر پیشرفت کرد.

از سال ۲۶۵۰ تا ۲۳۰۰ قبل از میلاد، ۸۰ هرم در مصر ساخته شد. اولین هرم بزرگ را دومین پادشاه از دودمان سوم فراعنه بنام جوزر بر پا کرد و این سنت تا دودمان هجدهم ادامه یافت. بعد از آن تا بیست و پنجمین فرعون دیگر هرمی ساخته نشد.

کتاب اهرام مصر نوشته‌ی تیم مک‌نیس:

آدمهای تمامی دنیا قرن ها از وجود بناهای بزرگ سنگی اهرام مصر در شگفت بودند که هزاران سال پیش ساخته شده بود. بعضی از آن ها واسه ی قبرهای پادشاهان مهم تشکیل شده بودند و بعضی دیگر هم معبدهایی بودند واسه ی برگزار کردن مراسم ها و از جمله مراسم قربانی نمودن انسان.

بزرگ ترین نمونه های این هرم های باستانی در فلات جیزه در حاشیه ی صحرای غربی مصر قرار دارند، سه هرم عظیم با ده ها متر ارتفاع. هرم های جیزه بیش از ۴۰۰۰ سال قبل ساخته شده اند؛ ولی هنوز تمام دنیا را به حیرت و شگفتی می اندازند. کار ساخت اهرام به اندازه خود آن ها اهمیت داشته چون مصریان باستان، فراعنه را به دیده ی خدایان می نگریستند و کار ساخت مقبره برای آن ها مقدس می نمود.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: