دانلود کتاب مصر سرزمین رازها


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۷ مهر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
1 مگابایت
تعداد صفحات
9 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
105 بازدید
۱۷,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

یکی از باشکوه ترین اثار تاریخی مصر باستان که توجه بسیاری را بخود معطوف داشته، معبـد ٣۵٠٠سـاله (لوکسور) است که در امتداد رود نیل و در ٧٠٠کیلومتری شـھر قـاھره قـرار دارد. بعـد از دھھـا سـال کـاوش سخت کوشانه باستان شناسان و پژوھشگران جھان این مکان از ھر لحاظ مورد تحقیق و بررسی قرار گرفت. کتاب مصر سرزمین رازها با بررسی این سرزمین سبز و حاصلخیز اطلاعات زیادی را در مورد تمدن هزاران سال پیش آشکار ساخت. تنھا چالش باقی مانده حفظ این معبد از تجاوز تمدن نوین بود. در سال ١٩٨٩ بازرسان وابـسته بـه میـراث فرھنگی مصر ھشدار دادند که رسوخ اب از سیستم مجاری فاضلاب  (لوگسور) و رود نیل شالوده‌ھای ایـن اثر تاریخی را مورد تھدید قرار میدھند.

دانلود کتاب مصر سرزمین رازها

بخشی از محتوای کتاب مصر سرزمین رازها:

سازمان میراث فرھنگی مصر، رئیس سازمان باستان شناسی  (لوکـسور) را مسئول حفاری قرار داد و کار مجددا آغاز شد. کارگران ھیجان زده ٢١ پیکره دیگر یافتند که ھمگی در وضعیت عالی بسر میبردند. در بین این پیکره ھـا یک پیکره ایستاده ٢ /۵ متری عظیم وجود داشت.

کتیبه ھـا نـشان میدادنـد این پیکره متعلق به  (امن حوتپ)  سوم است او ھمـان پادشـاھی بـود کـه ھا معبد را ساخته بود و در حد فاصل سـال ١٣٩١ تـا ١٣۵٣ قبـل از مـیلاد در حالی حکم میراند که قدرت مصر در اوج خود بود و قلمرو او از سودان تا عراق را در بر میگرفت.

با بررسی مجسمه پادشاه,کارشناسان اعلام داشتند که این مجسمه یکی از گرانبھاترین اشیایی است که تـاکنون در سـرزمین مـصر یافت شده است. برخی تا انجا پیش رفتند که اعلام نمودند اھمیت باسـتان شناسی کشف ٢۴ قطعه شاھکار مزبور کـه متعلـق بـه دوران طلائـی مـصر بودند. با کشف گور (توت عنخ امن) که ۶٧سـال پیـشتر صـورت گرفتـه بـود برابری می کند…

سرزمین مصر:

سرزمین مصر از مرداب دلتای شمالی آن گرفته تا مرزهای بایر جنوبی، سرزمینی است که به قول یکی از باستان شناسان معاصر “امکان ندارد بیل خود را در خاک فرو کنید و چیزی نیابید”.
این کشور باچنین گنجینه عظیمی قرنها است افراد کنجکاو را به خود جلب کرده است.

در بین این افراد، کسانی بوده اند که به قصد کسب ثروت به حفاری پرداخته و دیگرانی که خود را باستان شناس می‌نامیدند اما بر اساس معیارهای امروزی جز مشتی افراد مبتدی نبودند.

بدترین اینان، آن دسته افرادی بودند که به خاطر طمع خویش بیش از آنکه به حال باستان شناسی مفید باشند مضر واقع شدند. آنان برای تخلیه سریع یک گور یا معبد، قرائن با ارزشی را نابود کردند که چه بسا در حل معماهایی که هنوز هم در مورد این اشیاء وجود دارد کمک می نمود.

در بهترین حالت، محققان جز استادان برجسته، عاشقان تاریخ و خادمین انسانیت نبودند. آنان درهایی را گشودند که میان زمان حال و مصر باستان قرار داشت و به نیابت از سوی همه فریفتگان روزگار باستان، از میان آیینه سحرآمیزی عبور کرده و قدم در سرزمین شگفت انگیز فراعنه گذاشتند…

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: