دانلود کتاب سفر رازیل هاملخ (زبان عبری)


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۷ مهر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
8 مگابایت
تعداد صفحات
90 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
336 بازدید
۱۷,۰۰۰ تومان ۱۲,۰۰۰ تومان

کتاب سفر رازیل هاملخ (عبری : ספר רזיאל המלאך به معنی کتاب رازیل فرشته) یک کتاب سحر یهودی کابالایستی است که در قرون وسطی پیدا شد. این کتاب دارای تاریخ مشخصی قبل از قرن سیزدهم نیست. هرچند که ممکن است بخشهایی از آن از کتاب بهیر یا سفر یتزیرا گرفته شده باشد.

این کتاب به زبان عبری می باشد

دانلود کتاب سفر رازیل هاملخ

معرفی کتاب سفر رازیل هاملخ:

در افسانه ها در مورد این کتاب گفته میشود که محتوای آن توسط فرشته رازیل به آدم داده شد. محتوای کتاب بسیار از محتوای سفر یتزیرا کمک میگیرد. مطالب کتاب شامل نامهای فرشتگان، گماتریا، اخترشناسی و نامهای خدا است. این کتاب در زمان رنسانس در آلمان بسیار رایج شد و به علاوه پیکاتریکس مهمترین کتابهای سحر دانسته میشد.

در کتاب سفر رازیل هاملخ امده است که یهودیان در سحر و انواع مختلف فنون و روش‌های آن تبحر داشتند و در فرهنگ جوامع مسلمان هم با ویژگی رازآمیزی ساحرانه و توانایی‌های فراطبیعی جادوگرانه شناخته می‌شدند.

این کتاب به زبان عبری می باشد

از انواع مختلف سحر، طلسمات در جوامع یهودی و مسلمان رواج بیشتری داشت و پایه و اساس اصلی آن را تصاویر انسانی و حیوانی شکل می‌داد. با توجه به چنین جایگاهی، بازشناسی طلسمات مصور یهودیان در میان فرهنگ اسلامی مسئله‌ی مقاله‌ی حاضر است.

در سفر رازیل هاملخ حاضر  عمدتاً به رابطه دین و جادو پرداخته می‌شود. در این کتاب سعی بر این است تا نشان داده شود که دین و جادو در مسیر جدا از هم یا به عبارتی درست‌تر، مقابل هم دارند، این مسئله به‌خصوص در ادیان الهی برجسته و شاخص است.

تاریخچه کتاب کتاب سفر رازیل:

این کتاب دارای تاریخ مشخصی قبل از قرن سیزدهم نیست. هرچند که ممکن است بخشهایی از آن از کتاب بهیر یا سفر یتزیرا گرفته شده باشد. در افسانه ها در مورد این کتاب گفته میشود که محتوای آن توسط فرشته رازیل به آدم داده شد. محتوای کتاب بسیار از محتوای سفر یتزیرا کمک میگیرد. مطالب کتاب شامل نامهای فرشتگان، گماتریا، اخترشناسی و نامهای خدا است. این کتاب در زمان رنسانس در آلمان بسیار رایج شد و به علاوه پیکاتریکس مهمترین کتابهای سحر دانسته میشد.

«کتاب سفر رازیل هاملخ» تصویر واضحی از قدرت دگرگون‌کننده سفر ترسیم می‌کند و اهمیت بیرون رفتن از منطقه آسایش و در آغوش گرفتن ناشناخته‌ها را به نمایش می‌گذارد. همانطور که سفر رازیل به پایان می رسد، خوانندگان با قدردانی عمیق از فرهنگ ها و مناظر متنوع جهان، و حس شگفتی و کنجکاوی جدیدی برای ماجراجویی های آینده خود باقی می مانند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: