دانلود کتاب شوالیه‌های معبد اثر هارون یحیی


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۶ تیر ۱۴۰۲
نوع فایل
PDF
حجم فایل
8 مگابایت
تعداد صفحات
186 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدید
135 بازدید
۱۲,۰۰۰ تومان ۱۰,۰۰۰ تومان

 

شوالیه‌های معبد کتابی است که به مبانی نظری فراماسونری جهانی می‌پردازد. نویسنده، هارون یحیی، تاریخ و اعتقادات شوالیه‌های معبد را بررسی می‌کند، یک نظم نظامی مسیحی قرون وسطایی که نقش مهمی در جنگ‌های صلیبی داشت. یحیی استدلال می‌کند که شوالیه‌‌ها فقط یک دستور نظامی نبودند، بلکه یک جامعه مخفی با دانش و اعتقادات باطنی بودند. او عقاید آنها را به باورهای فراماسونری امروزی مرتبط می‌کند و پیشنهاد می‌کند که فراماسونری تکاملی از آموزه‌های شوالیه‌های معبد است.

دانلود کتاب شوالیه‌های معبد اثر هارون یحیی

درباره کتاب شوالیه‌های معبد:

این کتاب جنبه‌های مختلف فراماسونری از جمله نمادها، آیین‌ها و سلسله مراتب آن را بررسی می‌کند. یحیی استدلال می‌کند که فراماسونری مبتنی بر حکمت باستانی است و آموزه‌های آن برای کمک به افراد برای دستیابی به روشنگری معنوی طراحی شده است. به‌طور کلی، شوالیه های معبد کتابی قابل تامل است که برای علاقه مندان به تاریخ و فلسفه فراماسونری جذاب خواهد بود. با این حال، باید توجه داشت که نظرات یحیی در این مورد بحث برانگیز است و مورد قبول همگان نیست.

فراماسونری جهانی:

فراماسونری جهانی یکی از حرکت‌های جهانی است که به اعتقاد بسیاری از علاقمندان به فلاسفه و عرفانیون در جهان، مجموعه‌ای از مفاهیم و ارزش‌های بسیار قوی و گسترده را به همراه دارد. برای آشنایی با مبانی نظری این حرکت قدرتمند، باید به مبانی سه گانه ی آن توجه کرد:

  • 1) ایدئولوژیک،
  • 2) اجتماعی،
  • 3) روانشناسی.

در بعد ایدئولوژیک، فراماسون‌های جهانی به دنبال پایه‌های با ارزش شکوفایی معنوی و فضای مطالعاتی از مسائل مربوط به قدرت و تغییر می‌باشند. از طرفی، آنها به دلیل اعتماد به قدرت خود و ارتباطاتی که دارند، برای مفاهیمی همچون رسیدگی به اعضای جامعه، ارتقای بینش، توانایی در تصمیم گیری، مسائل اخلاقی و آموزش، با پرچمداری بهره برداری می‌کنند.

هارون یحیی در این کتاب توضیحات صحیحی از سازمان فراماسونری به عنوان یک مکتب فکری می‌دهد. مهم‌ترین عامل پیوند و اتّحاد ماسون‌ها فلسفهٔ ایشان است و بهترین اصطلاحات برای توصیف آن، «مادّه‌انگاری» و «انسان محوری دنیاگرا» می‌باشد. البته این فلسفه بر پایهٔ احتمالات و نظریه‌های غلط پی‌ریزی شده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم Spam ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما در ارتباط باشید.
  • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09224880594 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید: